Головне меню

Службова інформація

Форма авторизації

Головна сторінка -> Головна сторінка -> Оголошення -> 17 травня – Всесвітній день меланоми


17 травня – Всесвітній день меланоми Друк
Рейтинг: / 0
НайгіршеНайкраще 
Головна сторінка - Оголошення
Субота, 18 травня 2013, 10:36

   Прес-конференція лікарів та безкоштовне обстеження всіх бажаючих за допомогою дерматоскопу у Всесвітній день меланоми проведено 17 травня в Криворізькому шкірно-венерологічному диспансері.  

 

    Меланома - це найтяжке захворюванням серед злоякісних новоутворень шкіри. Щорічно в Україні реєструється близько 3,5 тис. випадків захворювання меланомою, у Дніпропетровській області - близько 300. Смертність від цієї хвороби становить 40% (в розвинених країнах - 5%). В значному ступені це пов’язано з відсутністю у населення розуміння небезпеки цієї хвороби та необхідності регулярно проводити самостійні огляди всх невусів (родимок) та новоутворень шкіри, а при виявленні їх небезпечних змін - звертатися до лікарів.

   «Кількість виявлених хворих на меланому в Кривому Розі за 5 років зросла майже в 1,5 рази:  у 2008 році було виявлено 44 випадки захворювання, у 2012 – 64», - повідомив лікар-онколог Криворізького онкологічного диспансеру Сергій Кулак на прес-конференції для міських ЗМІ. Він докладно розповів про найпоширеніші види раку шкіри, фактори ризику їх виникнення та шляхи їх мінімізації: "Успішність лікування меланоми багато в чому залежить від того, на якій стадії пацієнт звернувся до лікаря. При видаленні пігментної плями на передраковій стадії практично завжди можна уникнути подальшого прогресування захворювання та розвитку раку шкіри. Необхідно уважно спостерігати за станом наявних родимок і появою нових, і при будь-якій зміні в їх зовнішньому вигляді, появі свербіння, лущення негайно звертатися до дерматолога. В літній час необхідно максимально обмежити перебування на сонці з 10 до 16 годин, сонячні ванни на пляжі краще приймати рано вранці або ввечері », - підкреслив онколог. 

   Негайно до лікаря, якщо з’явилися такі зміни невусу (родимки):

   - збільшилися розміри, виник свербіж або лущення невусу,

   - змінилася форма, 

   - зявилися включення, неоднорідність,

   - зявилися будь-які виділення , виразки,

   - зявилися нові новоутворення шкіри по ходу лімфотоку.

    Особливу увагу профілактиці раку шкіри повинні приділяти люди зі світлою шкірою та волоссям, ті, чия робота пов'язана з тривалим перебуванням на сонці, пацієнти з ослабленою імунною системою, а також люди, що мають родичів, хворих на рак шкіри, оскільки фактор спадковості відіграє важливу роль в схильності до захворювання на меланому. Найчутливіша до ультрафіолетового опромінення шкіра дітей, тому батьки повинні контролювати перебування дітей на сонці та вживати заходів щодо захисту їх шкіри від сонячних променів, наприклад, використовуючи спеціальні креми з UV-фільтрами.

   Спеціаліст управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Оксана Шапкаріна розповіла про роль сімейного лікаря, всієї первинної ланки медицини у виявленні та організації профілактики раку шкіри. Всі терапевти та сімейні лікарі міських поліклінік пройшли навчання з питань діагностики меланоми, проводять огляди пацієнтів, поширюють друковані інформаційні матеріали та дають рекомендації з профілактики раку шкіри.

  

   Про складності діагностики внутрішньоочної меланоми журналісти довідалися від лікаря-офтальмолога вищої категорії центру мікрохірургії ока Криворізької лікарні №4 Олександра Желязкова. Лікування таких хворих  в Україні здійснює лише інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова в Одесі. За направленням криворіжці отримують там високоспеціалізовану медичну допомогу. Лікар-офтальмолог закликав всіх криворіжців не зловживати сонцем та захищати очі від ультрафіолетових променів  якісними окулярами. Навіть звичайне прозоре скло фільтрує УФ-випромінювання на 80-90%! Пластикові окуляри лише підсилюють інсоляцію райдужної оболонки ока.

 

   Завідуючий диспансерним відділенням Криворізького шкірно-венерологічного диспансеру Микола Цабак, підсумовуючи зустріч, закликав журналістів до конструктивної спільної роботи з інформування населення міста.

 

   Олена Бортуаль

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити