28 липня Всесвітній день боротьби з Гепатитом

 Щорічно 28 липня світова громадськість відмічає Всесвітній день боротьби з гепатитами, який вперше був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2020 році Всесвітній день боротьби з гепатитами проходитиме під гаслом «Діагностувати і лікувати гепатит». 

Мета цього Дня – підвищення обізнаності про гепатити, привертання уваги до проблем діагностики, профілактики і лікування цих захворювань, розширення охоплення вакцинацією проти гепатиту В.

Серед інфекційної патології людини особливе місце займають вірусні гепатити. За останні роки до вже відомих збудників гепатитів А, В, С, D і Е додалися ще й нові маловідомі – G, TT, SEN (ні А, ні G), які є або можуть бути причиною гепатиту і, можливо, багатьох позапечінкових патологічних процесів. Але насамперед проблему становлять парентеральні гепатити В і С, віруси яких (вірус гепатиту В – ВГВ та вірус гепатиту С – ВГС) передаються з інфікованою кров’ю природними (від матері до дитини, статевий) і штучними (при медичних і немедичних інвазивних втручаннях) шляхами.

Джерело: НАМНУ.