Ю. Вілкул: У Кривому Розі відкрили 50 сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини

На житловому масиві Карачуни по вул. Миколаївське шосе, 21 відкрито амбулаторію №11 ЦМПД №6. Медичний заклад буде обслуговувати 10 тисяч криворіжців, щодня приймаючи до 90 відвідувачів.

Вітаючи медиків та жителів мікрорайону Карачуни з відкриттям амбулаторії, міський голова Юрій Вілкул сказав: «Ми системно розвиваємо медичну галузь у Кривому Розі — модернізуємо лікувальні установи, в тому числі, ті лікарні, які раніше перебували в обласному підпорядкуванні й були передані нам тільки рік тому, купуємо автомобілі медичної допомоги, закуповуємо нове сучасне обладнання, відкриваємо реабілітаційні центри та нові амбулаторії. Криворіжці повинні отримувати якісну, доступну медичну допомогу. Відкриваємо вже пєятидесяту амбулаторію, в планах ще 16.
Ми отримали дуже гарну, простору, сучасну амбулаторію. Я бажаю медичним працівникам комфортно себе в ній почувати, а відвідувачам – приходити сюди лише у профілактичних цілях, а не через хворобу».


В амбулаторії №11 працюватиме 5 лікарів та 18 медичних сестер. Тут створені комфортні умови для лікарів і для пацієнтів. За кошти міського бюджету придбали нове обладнання, офісні меблі, телевізори, мобільні телефони для реєстраторів і медперсоналу, аналізатори крові, сечі, глюкометри, ЕКГ-телеметричний пристрій, тонометри, ЛОР та офтальмологічне обладнання.


На першому поверсі розташовані кабінети для прийому хворих, немобільних пацієнтів, для забору біоматеріалів, рецепція, санітарні кімнати для пацієнтів, у тому числі, для осіб з обмеженими можливостями. На другому поверсі розташовані кабінети: щеплення, маніпуляційний, процедурний та кабінет завідувача амбулаторії. Для зручності пацієнтів, на першому поверсі облаштований аптечний пункт КП «Фармація».

«У зв’язку з пандемією коронавірусу, цей рік видався дуже складним. Але, не зважаючи на ризики сьогодення, міська влада винайшла та направила ресурси на підтримку закладів охорони здоров’я, щоб захистити своїх мешканців. Ми вдячні міському голові, будівельникам і всім, хто займався реконструкцією будівлі. Ця амбулаторія стала невід’ємним елементом інфраструктури житлового масиву Карачуни. Головне – вона поруч, не потрібно їхати і це зручно»,- сказала Алла Семеніхіна, в.о. головного лікаря ЦПМСД №6.

Подбали й про зручності для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями: ганки входів до амбулаторії, санвузол, кабінет на першому поверсі обладнані тактильними накладками жовтого кольору та пандусами.

У ході ремонту відновили покрівлю на даху, замінили підлогу на другому поверсі та всі інженерні мережі, встановили більше 50 енергозберігаючих віконних блоків та утеплили фасад. Також, за виділені з міського бюджету кошти, будівлю обладнали пожежною та охоронною сигналізацією, встановили відеоспостереження, провели внутрішню телефонізацію та  комп’ютерну мережу. Наведений лад навколо амбулаторії.

 

Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради