Управління охорони здоров'я

виконкому Криворізької міської ради

Робочий візит в.о. голови НСЗУ Андрія Віленського до Кривого Рогу

У Кривому Розі з робочим візитом перебував в.о. Голови Національної служби здоров’я України Андрій Віленський, який взяв участь у засіданні міського штабу боротьби з коронавірусом під головуванням міського голови Юрія Вілкула.

Світлина від Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради.

«Дуже важливо, що у Кривому Розі є міський штаб, який щоденно збирається, працює, напрацьовує рішення, які можуть врятувати більше людей», – зазначив А. Віленський.

«Завдання нашої групи – за дорученням Міністра охорони здоров’я, об’їхати регіони, подивитися як вони організують медичну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірус і зрозуміти які є додаткові потреби в регіонах для того, щоб більш оптимально організувати медичну допомогу хворим у лікарнях. Пропонуємо лікарям первинної ланки активно долучатися до амбулаторного ведення пацієнтів удома. Дуже важливим є виконання вимог із госпіталізації: пацієнти, які не мають прямих показань для перебування у стаціонарі, мають залишалися вдома, сімейні лікарі – забезпечували нагляд (переважно дистанційно) за ними. Пропонуємо виділити додаткові лікарні, підготувати їх: основним критерієм для них має бути наявність централізованої подачі кисню. Міська влада Кривого Рогу реконструює лікарні та створює належні умови, щоб там був кисень централізовано. Це дуже добре. Також, міська влада дуже відповідально та організовано підійшла до виконання протиепідемічних заходів: дезінфекції вулиць, житлових будинків, зупиночних павільйонів, тощо», – додав Андрій Віленський.

Водночас в.о. голови Національної служби здоров’я України акцентував увагу на необхідності дотримання соціальної дистанції, масочного режиму самими громадянами.

Довідково: У Кривому Розі створений розпорядженням мера Юрія Вілкула оперативний штаб з ліквідації наслідків і поширення коронавірусу. З міського бюджету 110,2 млн грн виділено на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів та іншого медичного та лабораторного обладнання, медикаментів, тестів, засобів індивідуального захисту. З початку пандемії проведено понад 120 тисяч обстежень (різними методами) на COVID.

Коштом міського бюджету купують дезінфікуючі засоби та обладнання для створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, культури, фізичної культури та спорту (11,4 млн грн).

З початку карантинних заходів видано понад 1,5 млн одиниць засобів індивідуального захисту для різних категорій громадян, проводилася саночистка парків, скверів, зупинок.

У квітні-травні, в період жорсткого карантину, були придбані та роздані продуктові набори для малозабезпечених жителів міста. Весь комунальний транспорт у період жорстокого карантину здійснював перевезення пасажирів безкоштовно.

Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради