Побудували вже 50 сучасних амбулаторій і побудуємо ще 16

Юрій Вілкул: Попри всі труднощі в країні, ми за останні роки побудували вже 50 сучасних амбулаторій і побудуємо ще 16. Первинна медична допомога буде доступною та якісною для 100% криворіжців.

Відновлена амбулаторія по вулиці Тбіліській максимально наблизить медичну допомогу для 13 тисяч криворіжців.

У Кривому Розі по вулиці Тбіліській,14 введено в експлуатацію блок Б амбулаторії № 2 ЦПМСД №5, яка відкрила двері для 13 тисяч пацієнтів з Металургійного та Центрально-Міського районів.

Міський голова Юрій Вілкул привітав медичний персонал Центру та містян із відкриттям сучасної амбулаторії:
«Сьогодні весь світ охоплений пандемією коронавірусу, але ми впевнені, що кінець цієї пандемії буде, й усі повернуться до нормального життя. Зі свого боку, ми не зупиняємося, робимо все аби значно покращити доступність первинної медичної допомоги для населення. Відкриття цієї амбулаторії – підтвердження цьому. Нещодавно відкрили сучасну амбулаторію на Сонячному, готові до відкриття ще дві амбулаторії сімейної медицини на Інгульці та Миколаївському шосе.

Тобто, попри всі труднощі в країні, особливо в охороні здоров’я, яка системно недофінансується державою, ми за останні роки побудували для криворіжців 50 сучасних амбулаторій! І побудуємо, як мінімум, ще 16. Мій принцип незмінний – первинна медична допомога має бути доступною, максимально наближеною та якісною для всіх криворіжців».

«Наша амбулаторія відповідає всім сучасним вимогам до якості приміщень і оснащення. Всім відвідувачам та медперсоналу буде комфортно та зручно. У нас працюватимуть 6 лікарів загальної практики-сімейних лікарів, які надаватимуть первинну медичну допомогу населенню. Наразі укладено понад 10 тисяч декларацій. Усі лікарі набрали оптимальну кількість пацієнтів. Ми вдячні місту за турботу та підтримку центрів сімейної медицини. Адже у розпал коронавірусної пандемії, ми були забезпечені засобами індивідуального захисту згідно з усіма вимогами», – сказала Анастасія Кузнецова, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5».

У 2017 році коштом міського бюджету був відремонтований блок А амбулаторії № 2 ЦПМСД №5. Але для повноцінного функціонування амбулаторії було недостатньо приміщень, тому на 2019-2020 роки запланували капітальний ремонт блоку Б. Ремонтні роботи були розпочаті навесні. Капітально відремонтували покрівлю й підвальне приміщення, замінили вентиляційну і каналізаційну системи, встановили нові вікна, замінили звичайні двері на металеві вогнестійкі та пластикові. На другому поверсі відремонтували всі кабінети: приймальню лікаря, оглядовий, облаштували вбиральні для пацієнтів, у тому числі немобільних, і встановили нову сантехніку. На сходах замінили поручні на нові металеві. Зовні відновили фасад будівлі й провели благоустрій території. Для комфорту та зручності пацієнтів із обмеженими можливостями облаштували кабінети на першому поверсі, санвузол та збудували пандус.

Для зручності пацієнтів у приміщенні амбулаторії працюватиме аптечний пункт комунального підприємства «Фармація». Мешканці району матимуть можливість скористатися програмою «Доступні ліки» та придбати ліки за пільговими рецептами одразу після їх виписки.

Джерело: Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради