Нові методи діагностування COVID-19 уже в Кривому Розі: до міста надійшла придбана за дорученням мера Юрія Вілкула партія експрес-тестів на антиген

На минулому тижні Кабмін прийняв рішення щодо виділення коштів на експрес-тести на антиген. Далі – процес закупівлі та постачання в Україну. За попередніми домовленостями міністерства, це має статися за місяць. У Кривому Розі такі тести вже є!
Не чекаючи на державне фінансування, за дорученням мера Юрія Вілкула за кошти міського бюджету придбано 5250 таких тестів. 12 листопада вони «зайшли» до міста та були розподілені між базовими лікувальними закладами та центрами первинної медико–санітарної допомоги.
Швидкі тести на антиген призначатимуть контактним хворим і тим, хто має ознаки респіраторної хвороби. До того ж їх зможуть робити сімейні лікарі. Звісно, ці тести будуть безкоштовними (за показаннями).

ПЛР-тест і швидкий тест на антиген – це різні методи діагностики. Метод ПЛР у всьому світі вважається «золотим стандартом». Проте, поява у медзакладах тестів на антиген дозволить збільшити кількість тестувань, відповідно, черги для пацієнтів поменшають.
«Подія, що сьогодні у нас відбувається, стосується лабораторної діагностики. Лікарі пам’ятають часи, коли для того, щоб отримати відповідь на тест ПЛР потрібно було чекати 1-2 тижні. Однак, швидке отримання результатів завжди було алгоритмом для прийняття рішення щодо того, як правильно організувати роботу з пацієнтом: чи-то відправити на самоізоляцію, чи-то госпіталізувати його. І коли з’явилася інформація про виробництво експрес-тестів на антиген Кривий Ріг оперативно відреагував і вже сьогодні перша партія таких тестів надійшла до нашого міста», -сказав начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.
Наприкінці вересня виробництво тестів на антиген запустила швейцарська фірма Hoffmann-La Rochе. Такі тести виготовляють й інші компанії, зокрема американська Abbott, а також фірми з Південної Кореї, Китаю. Всі вони зареєстровані в Україні й практично однакової якості.
Загалом, із початку пандемії у Кривому Роз зроблено близько 80 тисяч експрес –тестів, методом ІФА – близько 70 тисяч і методом ПЛР – близько 15 тисяч тестів.
Місто наполегливо працює над розширенням охоплення населення тестуванням. При встановленому по країні нормативу не менше 48, показник охоплення тестами в нашому місті складає 120 на 100 тисяч населення.
Нещодавно в нашому місті відкрито нову лабораторію на базі лабораторного центру, у якій виконують дослідження на COVID-19 методом ПЛР – полімеразно-ланцюгової реакції.