Максим Степанов повідомив перші результати “шляху пацієнта” з COVID-19 на власному прикладі

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, що захворів на коронавірусну хворобу, особисто проходить “шлях пацієнта” з COVID-19 і в режимі онлайн ділиться результатами, викриваючи проблеми медичної системи, з якими стикається як пацієнт. Про це він повідомляє на власній сторінці у Facebook. На першому етапі Степанов зателефонував на номер всеукраїнського контакт-центру МОЗ з протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 й доповів про перші висновки.

Терміново вирішуємо проблему підписання декларації з сімейними лікарями онлайн. Людям хворим на COVID-19, необхідна така можливість. Впевнений, що нам вдасться з цим розібратися вже цього тижня”, – зазначив очільник МОЗ.

За словами Міністра, на завтра він призначив нараду із заступниками щодо питання створення бази лікарів, які будуть оперативно консультувати пацієнтів, в яких ще немає декларації з сімейним лікарем, щодо лікування коронавірусної хвороби вдома.

“Це справді дуже типова ситуація, коли в людини немає сімейного лікаря, і немає розуміння, до кого звертатися. Інтернет і поради знайомих – не вихід, необхідна фахова допомога”, – зазначає Максим Степанов.

Крім цього, Міністр наголосив на необхідності розробки алгоритму, за яким громадяни, які не підписали декларацію з сімейним лікарем, отримуватимуть консультації фахівця протягом всього терміну лікування.

“Також, виходячи з того, що певна кількість громадян не мають декларацій із сімейним лікарем, необхідно зробити так, щоб вони все ж отримували контакти фахівця, який буде консультувати, призначати ліки та опікуватися станом здоров‘я. Такі лікарі мають бути в усіх регіонах України. Наразі проблем більше, ніж хотілося б, але це реальність. Ми щодня будемо звітувати про вирішення нагальних питань”, – підсумував Максим Степанов.

Нагадаємо, Максим Степанов отримав позитивний тест на COVID-19 і знаходиться на самоізоляції вдома. Очільник МОЗ продовжує працювати дистанційно, зокрема проводитиме щоденні брифінги.

 

Джерело: МОЗ України