За підсумками селектора: керівник обласного департаменту охорони здоров’я провів нараду в Кривому Розі

Під час першого жорсткого карантину в країні щодня реєструвалося більше 300 випадків захворювання на COVID-19. На сьогодні в Україні що ні день, то антирекорди, – останні два дні приріст по дві тисячі та більше хворих на коронавірус.

21.08.20р. Міністр охорони здоров’я присвятив селекторну нараду з профільними департаментами ситуації в регіонах.

“Ситуація може вийти з-під контролю, якщо не вжити необхідних заходів”, – застеріг Максим Степанов.

Його позицію криворізьким лікарям довів директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Сердюк: “Те, що в нас на сьогодні по області інфіковано 1800, то цю кількість помножте на чотири. Ми з вами розуміємо, що люди з легкими симптомами сидять зараз по домівках. Наше завдання зараз усіх витащити звідти. Ми розуміємо, якщо вони зараз сидітимуть по домівках, то завтра небезпека чатуватиме на наших лікарів”.

Ситуація в Кривому Розі відносно контрольована, – за час пандемії лабораторно підтверджено 407 випадків хвороби, одужало майже 300 людей, померло 16.

Міський голова наголосив, що з самого першого дня медиків забезпечили засобами індивідуального захисту, придбали сучасне обладнання для лікування хворих. Повністю оснащені мобільні групи на кілька місяців наперед. Немає проблем із ПЛР-діагностикою. Тільки за один сеанс – 2,5 години можна зробити до 90 тестів.

“Медичні працівники мають бути захищені, – сказав Юрій Вілкул, – і ми зробили все, аби наші медики були захищені з першого дня. Так буде й надалі. Прохання до первинки – давайте працювати, виявляти, а краще запобігати”.

Звучали питання до сімейних лікарів, їх завдання – не втратити контроль за людьми, які знаходяться на амбулаторному лікуванні в домашній ізоляції. У цьому випадку важлива співпраця медиків та правоохоронців, – додав Валерій Сердюк іта окреслив першочергові завдання для усіх присутніх: “Це активізація роботи з населенням у закладах первинного рівня, питання своєчасного виявлення патології, тактика контролю протікання захворювання, вдосконалення обстеження населення на COVID, поліпшення забезпечення хворих засобами індивідуального захисту, ліками, киснем на рівні вимог галузевих стандартів”.

Завдання від міського голови – у найкоротший термін надати інформацію про ситуацію із забезпеченням лікувальних закладів кисневими концентраторами.

 

Начальник управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Костянтин Мурашкао запевнив: “Медицина міста комунікує з медициною обласною. Тому директор департаменту поділився тією інформацією, яка була дана міністром на селекторі, ми доповіли про організацію цієї справи в місті, про проблеми, які ми зараз бачимо та розуміємо та взяли на себе зобов’язання відповідно вимог, які зараз змінюються”.