Долучайтеся до марафону “Живи” до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудей

РМЗ – найголовніша онкохвороба жінок. Щороку – 15 тисяч діагнозів в Україні, щогодини про рак молочної залози дізнаються двоє українок, щогодини одна помирає. З раком грудей в Україні живе понад 150 тисяч жінок.

Підтримаємо жінок, які борються з раком грудей!

Мотивацією створення проєкту став брак уваги до проблем, з якими стикаються жінки з таким діагнозом, коли шукають медичну допомогу, потребують психологічної підтримки і реабілітації.

Глибину проблеми важко уявити, оскільки в Україні протягом останніх років не обчислюються показники 5-річної виживаності жінок з РМЗ. Все ускладнюється ситуацією з пандемією, ризиками інфікувань і обмеженнями в лікарнях.

Головна подія проєкту – 8-годинний музичний марафон на підтримку жінок у діагнозі, участь у якому візьмуть близько 20 виконавиць з України, США, Грузії та Німеччини. Серед хедлайнерок американська піаністка українського походження Надія Шпаченко, електронна музикантка Наталі Берідзе з Грузії, українські скрипальки Мирослава Которович і Богдана Півненко та багато інших. У інформаційних паузах до стріму також долучаться пацієнтки, лікарі, активісти та соціологи.

Чому важливий цей проєкт?

Переважно всі заходи, які досі проводили в Україні в рамках рожевого жовтня, були направлені на раннє виявлення раку. Не применшуючи значення ранньої діагностики, цей проєкт акцентує на допомозі тим жінкам, які вже мають такий діагноз, прагне дати їм відчуття, що вони не самотні, а їхнє одужання є саме тією темою, яка може об’єднати всіх.

«Живи» – соціальна кампанія, яка складається з кількох етапів. Буде проведено репрезентативне соціологічне опитування жінок, котрі хворіють або перехворіли на рак грудей, за результатами якого 20 жовтня відбудеться прес-конференція. Участь у ній візьмуть лідери пацієнтських організацій, лікарі, представники МОЗ, НСЗУ та профільного комітету Верховної ради.

Ініціатори проєкту:

Всеукраїнська громадська організація «Разом проти раку» – перша в Україні громадська організація, яка об’єднує жінок з раком грудей. Існує 20 років, має осередки у 18 регіонах України. Співпрацює з міжнародними організаціями у сфері захисту жінок. Щороку у жовтні проводить конференції з проблем підтримки жінок з РМЗ.

Портал «Онкоспільнота» – інформаційний ресурс для людей, які мають онкодіагноз.

Джерело: НСЗУ