1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Картинки по запросу день людей похилого віку 2019 темаМіжнародний день людей похилого віку відзначається щороку 1 жовтня за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 45/106 від 14 грудня 1990 року.

Тема святкування 2019 року – «Подорож до вікової рівності».

  • В світі зараз майже 700 мільйонів людей старше 60 років.
  • До 2050 року 2 мільярди людей -понад 20% світового населення, становитимуть люди 60 років і старші.
  • В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років.
  • Люди живуть довше, але люди в найбідніших країнах все ще живуть на 7 років менше, ніж у середньому в світі.
  • Очікується, що тривалість життя при народженні, яка в світі зросла з 64,2 років у 1990 році до 72,6 у 2019 році зросте ще до 77,1 у 2050 році.
  • До 2050 року кожна шоста людина (16%) в світі буде старша 65 років.

У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць. І щороку ці показники все нижчі і нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

Зважаючи на це, очевидно, необхідна посилена увага до конкретних потреб та проблем, з якими стикаються багато літніх людей. Настільки ж важливим є важливий внесок, який більшість літніх чоловіків і жінок можуть продовжувати вносити у функціонування суспільства за наявності відповідних гарантій. Права людини лежать в основі всіх зусиль з цього приводу.

У Міжнародний День людей похилого віку запрошуємо вас здійснити виїзди до самотніх літніх людей, які отримують догляд вдома, поспілкуватись, побачити, чим вони живуть, про що згадують, з чого складаються їхні звичні дні.

Світлина від Иосифа Маякова.Ветерани тресту “Кривбасгеологія”, яким за 80, завдяки турботам БФ “Громадська ініціатива жителів Кривбасу”, зібралися в парку ім. Ф. Мершавцева.