Іннновації в тестуванні на ВІЛ_інфекцію

  • 47% людей, які живуть з ВІЛ у Кривому Розі не знають про свій статус.
  • Захисти себе і коханих – протестуйся та будь впевнений!
  • Всього 15 хвилин: конфідеційно, швидко, безкоштовно.

Круглий стіл “Пошук інноваційних напрямків виявлення ВІЛ-інфекції серед ключових груп та індексне тестування у пацієнт-орієнтованому підході” відбувся у молодіжному центрі Криворізького державного педагогічного університету 12 липня під егідою Корпусу миру США в Україні. Представники міської влади та дотичних до проблеми відомств і громадських організацій продуктивно обговорили наявні проблеми виявлення ВІЛ-інфекції та шляхи підвищення їх ефективності.

Зі вступним словом та привітанням до учасників заходу виступив заступник голови виконкому Криворізької міської ради Костянтин Бєліков. Він висловив глибоку вдячність американському народу, директорці з програмної та тренінгової частини Корпусу миру США в Україні Пілар Робледо та волонтерці Енджемілі Девіс за сприяння в подоланні епідемії ВІЛ в Кривому Розі та вручив нагороди найактивнішим фахівцям і представникам громадських організацій.

Світлина від БО "БТ "Мережа" м. Кривий Ріг".

Про міжгалузеву програму запобігання ВІЛ / СНІДу PEPFAR у рамках впровадження Надзвичайного плану президента США з боротьби зы СНДом розповіла Пілар Робледо.

“Корпус миру підтримує добровольців у підготовці місцевих громад до протидії епідемії СНІДу. Добровольці пропонують тренінги для організацій, що надають послуги громадам, та тренінги для молоді.

Програма “Response” – це короткострокова спеціалізована програма Корпусу миру, яка залучає більш висококваліфікованих фахівців. Ця програма безпосередньо підтримує основні проекти Корпусу миру. Волонтери, які працюють за цією програмою, як правило, володіють сильними технічними навичками. Це дозволяє досягти перспективних позапланових цілей і задовольняти нагальні потреби, визначені Урядом України, таких як реформа та допомога незахищеним групам населення, що постраждали від конфлікту”.

Досягнення криворізької громади у протидії епідемії ВІЛ-інфекції відзначила спеціаліст громадського здоров’я Корпусу миру США в Україні Елла Соколюк.

Цікаві презентації стану реалізації проектів “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в УКраїні” та “Інституціоналізація моделі тестування на ВІЛ з ініціативи медичного працівника та індексне тестування” представили їх керівники – Світлана Куніцина та Світлана Арсентьєва.

Світлина від БО "БТ "Мережа" м. Кривий Ріг".

Програмний менеджер проектів PEPFAR Михайло Перловський презентував проект “Посилення координації тестування на ВІЛ в громаді силами НУО”.

Світлина від БО "БТ "Мережа" м. Кривий Ріг".

Свіжі ідеї щодо підвищення ефективності інформаційно-просвітницької роботи медичних працівників запропонувала головний спеціаліст УОЗ Тетяна Желязкова.

В обговоренні виступів активну участь прийняли представники громадських недержавних організацій, лікувально-профілактичних і соціальних закладів міста.