Чи приймуть нещеплену дитину до дитячого садочка?

Обов’язкова вакцинація дітей при прийомі в дитячий садок – нормальна світова практика.  30 травня Верховний суд України підтвердив, що забороняти невакцинованим дітям відвідувати дитсадки – законно.

В.о. Міністра охорони здоров’я Супрун повідомила, що в Італії батьків, які хочуть віддати в школу невакциновану дитину, можуть оштрафувати на €500. У Німеччині за це хочуть штрафувати на €2 500 і не брати дитину в дитячий садок. У таких країнах як Канада, Австралія, Словенія, Німеччина, США та Бельгія – діє чіткий та часом суворий нагляд за дотриманням умов вакцинації. Починаючи від великих штрафів за відмову від вакцинування до зобов’язання школи доповідати в департаменти здоров’я про такі випадки з можливим відстороненням дитини від навчання.

“Не можна протиставляти індивідуальне право відмовлятися від вакцинації суспільному інтересу та безпеці інших дітей”, – вважає вона.

В.о. головного лікаря ЦПМСД №5 Анастасія Кузнєцова так прокоментувала цю колізію: “Ніхто не скасовував закону 1992 року про заборону нещепленим дітям відвідувати дитячі комбінати або будь-який інший організований колектив. Дитина навіть із міцним імунітетом, батьки якої відмовилися від щеплення, може захворіти на банальний кір, перехворіти у легкій формі та принести інфекцію до дитячого колективу й заразити іншу дитину, для якої така інфекція смертельна. Як медики ми оглядаємо дітей, проводимо обстеження. Але відвідувати дитині садочок чи ні, – це вже безпосередньо вирішує керівник дитячого закладу”.

Процедура оформлення дитини до дитячого закладу передбачає наявність усіх документів, й насамперед, усіх необхідних щеплень.

Існують деякі категорії дітей, яким щеплення дійсно протипоказані. Це діти з онкологією, ВІЛ-інфіковані, із загостреннями хронічних захворювань. В усіх інших випадках вацинація життєво необхідна.

“Якщо батьки прийшли оформлювати дитину до дитячого садочку, – розповідає завідуюча ДС № 183 Тамара Семенова,  – а в неї немає щеплення, вони повинні надати медичну довідку згідно з затвердженою формою про те, що дитина незабаром пройде щеплення або воно їй протипоказане за станом здоров’я”.

Медичні працівники констатують, відмов батьків від щеплень у Кривому Розі поменшало.

“Відмови є, але їх стало менше, сказала Анастасія Кузнєцова, – Зараз, дякувати Богу, всі вакцини в місті є, тому вакцинація дітей поліпується.

Вакцинація дітей – важливе рішення. Щеплення не гарантує, що вакциновані не хворітимуть взагалі, та перебіг захворювання, якщо вже воно й трапиться, буде значно легший. Особливо важливими є щеплення під час епідемій інфекційних захворювань, як от спалах кору, який триває.

Наразі в Україні спостерігається складна епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб. Через низький рівень охоплення вакцинацією, захворюваність на кір, краснуху, паротит, кашлюк та дифтерію набуває небезпечного характеру.

“Особливо небезпечною є дифтерія, яка незабаром може прийти тому, що кількість щеплених від дифтерії, особливо серед дорослих, відверто недостатнє” – попереджає Анастасія Кузнєцова.

З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені. Адже вакцинація – єдиний надійний захист від цих інфекцій.

Вакцинація – це єдиний шлях вберегти дитину від небезпечних інфекцій. Всі діти мають право на вакцинацію, і це право забезпечується державою.

Робити щеплення дитині чи не робити – вибір залишається за батьками.