Чи закриватимуть дитячі лікарні?

Усі комунальні медичні заклади Кривого Рогу, де працюють сімейні лікарі, терапевти й педіатри перейшли на оплати за послуги за контрактами з Нацслужбою здоров’я (НСЗУ).

Світлина від Медицинские новости.У 2020 році медичні заклади усіх рівнів перейдуть на модель фінансування Національної служби здоров’я згідно з Законом “Про державні фінасові гарантії медичного обслуговування населення”. До програми медичних гарантій увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога.

 

Які зміни в охороні здоров’я чекають на криворіжців надалі? 7 серпня відбулась прес-конференція начальника управління охорони здоров’я Костянтина Мурашка з питань подальшої оптимізації мережі лікарень міста.

 

Досі заклади спеціалізованої допомоги фінансувалися з медичної субвенції. З 2020 року тут також запрацює модель фінансування Національної служби здоров’я. Заклади отримуватимиуть оплати за надані медичні послуги в межах програми медичних гарантій (гарантованого пакету медичних послуг) за договорами з НСЗУ. Лікарні самостійно розпоряджатимуться заробленими коштами, зможуть оптимізувати свою роботу та переглянути зарплати медиків.

“На порядку денному реформування вторинки. Потрясіння для всіх буде. В державі створено Національну службу здоров’я. Тільки вона буде фінансувати медустанови. На певних етапах реформування, якщо медустанови не виконають умови Нацслужби здоров’я, то вони не укладуть угоду та не отримають фінансування. Пишуть, що скорочуються ліжка. Управління охорони здоров’я цього робити не збирається”, – пояснив Костянтитин Мурашко.

Фінансові показники утримання ліжок у дитячих лікарнях міста:

  • Криворізька міська дитяча лікарня №1 на 40 ліжок, витрати на утримання 1 ліжка – 149873,58 грн.;
  • Криворізька міська дитяча лікарня №2 – 40 ліжок, витрати на утримання 1 ліжка – 165568,15 грн.;
  • інші заклади охорони здоров’я (вторинний рівень) – 3872 ліжок, витрати на утримання 1 ліжка – 84796,1454 грн.

Отже витрати на дитячі ліжка першої і другої дитячих лікарень перевищують аналогічні витрати по іншим лікарням майже в 2 рази. Витрати загального фонду на комунальні послуги у розрахунку на 1 ліжко там вищі майже на третину.  Остаточне рішення по дитячим лікарням виключно в правовому полі прийматиме Рада Криворізького госпітального округу. 

Наразі триває аудит закладів охорони здоров’я. Керівники лікарень заповнюють відповідні анкети Національної служби здоров’я України, розробляють і формують плани розвитку своїх закладів.

Місцева влада  тепер відповідає за доступність медичної допомоги для пацієнтів. Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко нагадав про затверджений ще в 2015 році граничний  норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками – 60 ліжок на на 10 тис. населення. Міська влада не допустила скорочення кількості ліжок в місті та продовжує утримувати заклади охорони здоров’я, розширювати мережу амбулаторій.  Наша місцева влада робить ремонти комунальних медичних закладів, допомагає із закупівлею обладнання, сплачує комунальні послуги та забезпечує доїзд до закладів ( ремонтує дороги).

З початком медичної реформи держава сплачуватиме лише за якісну медичну послугу.

На черзі реформування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Як готуються в Кривому Розі до 2020 року?

У лікарнях міста триває процес автономізації. Медичні заклади переходять у статус некомерційних підпримств, щоби підписати угоди з НСЗУ та отримувати кошти. Лікарні, що не реорганізуються та не укладуть договір з НСЗУ, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету.

Фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня здійснюватиме Нацслужба здоров’я України за укладеними угодами та за умови виконання закладами встановлених вимог. Якщо заклад охорони здоров’я не виконає умови, фінансування не отримає.

Оптимізація мережі лікувально-профілактичних закладів у нашому місті відбуватиметься виключно в рамках чинного законодавства України.
Незмінними залишаються пацієнтоорієнтованість, якісна та цілодобово доступна медична допомога в потужних лікувальних закладах.