Розпочато публікацію відкритих даних з охорони здоров’я у Єдиному державному порталі

Національна служба здоров’я України почала публікувати дані у Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

НСЗУ “оприлюднює відомості, що можуть сприяти підвищенню якості медичного обслуговування.

Таким чином за принципами відкритості та прозорості забезпечується доступність не лише медичної допомоги для пацієнта, але й достовірної інформації – для всіх зацікавлених у ній користувачів. Надзвичайно важливу роль в цих процесах відіграють електронні інструменти.

8 інформаційних дешбордів містять основні електронні дані – доступні онлайн, актуальні та показові щодо результатів трансформації системи охорони здоров’я на первинній ланці та адміністрування програми реімбурсації “Доступні ліки” Національною службою здоров’я.

Такий спосіб подачі інформації орієнтований на кінцевого користувача – громадськість і широку спільноту. Будь хто, може зайти на сайт та в зрозумілому інтерфейсі знайти інформацію, яка його цікавить. Наразі опубліковано 3 набори даних, що стосуються діяльності закладів з надання первинної медичної допомоги:

  • Інформація щодо укладених декларацій з лікарями які надають первинну медичну допомогу в системі eHealth Розподіл декларацій за областями, населеними пунктами, медичними закладами.
  • Інформація про виплати закладам охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу.
  • Інформація про медичні заклади, які уклали договір з НСЗУ та надають первинну медичну допомогу населенню Інформація про перелік місць надання ПМД.

Відкриті дані допомагають споживачам покращувати ефективність управлінських рішень на будь-якому рівні”.

Наразі, опубліковані набори будуть оновлюватись 1 раз на місяць. Їх кількість буде зростати.

Дані доступні для завантаження тут – https://data.gov.ua/or…/natsionalna-sluzhba-zdorovia-ukrainy (якщо при переході за посиланням ви не бачите жодного набору даних – на тій же сторінці клікніть у лівому куті на логотип Національної служби здоров’я України й вони стануть доступні)