Підсумкова нарада медиків

Поповнення в комунальній власності міста обговорили на засіданні міської медичної ради. Ремонт та оснащення лікарень, фінансування міських програм, демографічні показники минулого року. сімейної медицини.

 

У планах капремонта – закупівля сучасного медобладнання для другої міської лікарні, реконструкція лікарні №10 та одного з корпусів інфекційної лікарні. Серед першочергових завдань – відкриття нових амбулаторій

 

“Це розвиток мережі амбулаторій спільно зі Світовим банком і, окремо, лише за кошти міського бюджету. Це оснащення цих амбулаторій. Усі наші центри медико-санітарної допомоги виконали всі вимоги державних нормативно-правових документів щодо усіх перетворень комунальних закладів у комунальні некомерційні підприємства. Усі вони заключили угоди з Національною службою здоров’я. Це дало змогу вивести ці заклади на новий рівень фінансування”, – розповів начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.

Сімейні лікарі, як і належить, стають передовою ланкою в системі охорони здоров’я.

Про плани подальшого реформування медицини та практичні дії щодо їх впровадження розповіла головний лікар ЦПМСД №5 Світлана Кузнєцова.

У Кривому Розі триває реалізація міських програм. Торік на програму “Здоров’я нації” було спрямовано понад 120 млн грн. Ремонти та придбання обладнання для лікарень, придбання безкоштовних ліків для онкохворих – такі основні статті витрат за цією програмою.

Ще понад 2 млн грн спрямували на міську програму “Стоп інфаркт”. В цьому році до діючих програм додасться програма допомоги дітям, хворим на цукровий діабет.

На медраді озвучили демографічну статистику: показник народжуваності знизився майже на 12%; показн6ик смертності зріс на 3%.
На тлі загального погіршення ситуації з онкозахворюваннями є втішна тенденція – попри збільшення захворюваності триває зниження смертності. Про це повідомив головний лікар Криворізького онкологічного диспансеру Сергій Беккер.

“Верифікація, тобто морфологічне підтвердження онкопатології в нашому медичному закладі найвища по області та в Україні, – заявив він, – Із розвитком матеріально-технічної бази та введенням іноваційних технологій діагностики та лікування ми досягаємо значних результатів”.

Серед успіхів криворізьких медиків вдале проведення складних операцій та реабілітаційного періоду.

“Зараз у нас застосовується метод нівелювання ефекту варикозного розширення судин із застосуванням лазерного обладнання, – розповів головний лікар Криворізької міської лікарні №16 Ігор Криштопа, – Ми модернізували подарований народним депутатом Костянтином Павловим апарат для лікування шлунково-кишкових кровотеч і розширили його можливості”.

Реформування медицини триває, а з передачею ще 14 лікарень місту роботи додасться.