Конференція медсестер

21 лютого на базі першого міського клінічного пологового будинку управління охорони здоров’я Криворізької міської ради провело конференцію фельдшерів і медичних сестер міста з актуальних питань епідеміології.
Розгорнуту характеристику епідситуації в Кривому Розі щодо грипу, кору та гострих респіраторно-вірусних інфекцій дала лікар-епідеміолог Раїса Тітова. Характеризуючи спалах кору, вона повідомила, що в поточному році в Дніпропетровській області зареєстровано 997 випадків кору, третину з них – 370 – у Кривому Розі. Біля 54 тис. українців торік перехворіли на кір. У 2019 році вже зареєстровано 18 тис. випадків, з них 7 – летальних. В Кривому Розі вже цього року 25 осіб захворіли на кір. Єдиним захистом від дуже вірулентного та контагіозного вірусу кору є вакцинація. Станом на 01.02.2019р. в нашому місті було понад 7 тис. доз якісної вакцини від кору американського та бельгійського виробництва.

Епідемії грипу наразі в Кривому Розі немає. Розрахований на базі багаторічних спостережень епідпоріг для цього тижня року в нашому місті – 785,18 випадків захворювання на грип та ГРВІ на 100 тис. населення не перевищено. Зареєстровано 5016 випадків захворювань.

Зважаючи на прогнози метеорологів очікувані холоди наприкінці лютого та в березні можуть спровокувати другу хвилю підйому захворюваності. Актуальними залишаються такі штами вірусу грипу: Мічіган, Гонконг, Колорадо.

План проведення профілактичних щеплень від грипу по місту – 6800, виконано 6652 щеплення.