Кардіологи інституту серця консультують криворіжців

Кривий Ріг відвідали кардіологи Інституту серця на чолі з його директором, заслуженим лікарем України Борисом Тодуровим. У восьмій та дев’ятій міськлікарнях фахівці провели прийоми криворіжців із серцевими захворюваннями.

У великій залі восьмої міської клінічної лікарні фахівці Київського Інституту серця приймали дітей із вродженими вадами серця. Дехто прийшов на консультацію повторно.
“Торік дитині ставили діагноз “пролапс лівого клапану”, – розповідає мати маленької Аліни, – Зараз ми під наглядом лікарів. Довіряємо нашому лікарю, принаймні, діагнози киян збігаються зі встановленими нашими криворізькими”.

У Кривому Розі на обліку лікарів перебуває  понад 900 дітей з вадами серця.

Оперативність та своєчасність – основні підходи до лікування дитячих серцевих хвороб.


“З кожним роком дітей із вродженими вадами більшає, – констатує голодский експерт з дитячої кардіології Тетяна Романенко, – Це є наслідком впливу екологічних факторів. Чим раніше прооперуєш таку дитину, тим кращим буде результат”.

“Якщо вада серця виявлена та прооперована вчасно, батьки отримують абсолютно нормальну здорову дитину. Найголовніше – не затягувати та рання діагностика. З тих дітей, яких ми прооперували з Кривого Рогу – 98-99% успішних результатів.

Упродовж останніх трьох років у столичному інституті серця успішно прооперували більше 200 дітей з Кривого Рогу.

Столичні фахівці відвідують наше місто щопівроку. Цю традицію заклав міський меморандум про співпрацю з Інститутом серця. Спільно із столичним закладом Кривий Ріг реалізовує і програму “Стоп – інфаркт”. За день прийому київські кардіохірурги діагностували до сотні дітей. Схожі консультації проводять і для дорослих.

Директор Інституту серця, який здійснив першу в Україні трансплантацію серця, Борис Тодуров відзначив високу продуктивність співпраці з криворізькими колегами та відзначають високий рівень місцевих спеціалістів: “Ми приїзджаємо зі своїм обладнанням – із УЗІ-апаратами. Проводимо діагностику та огляд профільних хворих для вчасного виявлення патології клапанів, ішемічної хвороби серця, вроджених вад. Запрошуємо таких хворих до себе в інститут на своєчасні операції”.

В.о. головного лікаря міської  клінічної лікарні №8 Володимир Мельниченко подякував керівництву міста, управлінню охорони здоров’я, адміністрацію Інституту серця за плідну співпрацю зі збереження здоров’я маленьких криворіжців.