Депутатам міської ради – про реформування вторинної ланки медичної допомоги

25 жовтня на спільному засіданні постійних депутатських комісіях в сесійній залі виконкому Криворізької міської ради начальник управління охорони здоров’я виконкому міської ради  Костянтин Мурашко розповів про реформування надання вторинної медичної допомоги.

Большое фото

Вторинна або спеціалізована медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики сімейної медицини) в плановому порядку або екстрених випадках. Така медична допомога передбачає надання пацієнту консуальтації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів  та допомогу під час вагітності та пологів.

Пацієнт отримує вторинну медичну допомогу за медичними показаннями.

За Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», вторинна медична допомога надається безкоштовно в установах охорони здоров’я, в яких передбачено надання такої допомоги і з якими головний розпорядник бюджетних коштів уклав договір про медичне обслуговування населення.

Наказом МОЗ України від 19.10.2019р. № 1881 затверджено Об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, та Зміни до Порядку регіоналізації перинатальної допомоги. Текст наказу на сайті Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1292-18?fbclid=IwAR2UzeTEUo1l6ak9gkM2apKuOwAvaFCLaokz81rg3lr0kVrSb3gCLi0WMaY