Дбати про якість надання медичних послуг криворіжцям

5 вересня відбулося засідання госпітальної ради  Криворізького госпітального округу, на якому затверджено Положення про раду округу, а також обговорили перспективи розвитку лікувальних закладів округу.

Нагадаємо, що мережа госпітального округу затверджена Кабінетом Міністрів. В його складі – Кривий Ріг, П’ятихатки, Жовті Води та 5 прилеглих районів.

До мережі входять лікарні інтенсивного лікування (працюватимуть цілодобово), а також заклади, що надаватимуть планову допомогу, реабілітацію, хосписи. Кабмін визначив міські лікарні №2, 7, 17 як лікарні інтенсивного лікування 1 рівня, восьму лікарню як дитячу, 11 лікарень планового лікування, 1 – відновного лікування, 1 хоспис.

Мер Кривого Рогу – голова Криворізького госпітального округу Юрій Вілкул акцентував увагу на тому, що медицина має бути якісною, доступною для людей. «Так, бузумовно, ми будемо виконувати завдання, які ставить держава перед галуззю в рамках медичної реформи. Але, ми чітко маємо розуміти – тут живуть і лікуються наші люди й усі рішення маємо приймати з урахуванням інтересів наших мешканців».

Зараз медзаклади вторинного рівня активно займаються питанням підписання угод з Національною службою здоров’я, адже якщо вони не будуть підписані, лікарні не отримають кошти. Однією з умов підписання угод є комп’ютеризація установ, і місто виділить на це кошти. Мер поставив завдання, щоб задовго до 1 січня 2020 року (як того вимагає закон) угоди з Національною службою здоров’я були підписані. «Тоді ми розумітимемо, які кошти отримаємо та який фінансовий ресурс необхідно буде направити на зміцнення матеріально-технічної бази та підвищення якості медпослуг», – зазначив Ю. Вілкул.

На чергову сесію міської ради буде винесено питання затвердження мережі лікувальних закладів Криворізького госпітального округу.

Серед важливих медичних питань розглядалася й якість надання медичних послуг на первинному рівні. Вимога мера – черг не повинно бути, має працювати електронний запис, впроваджуватися електронний документообіг.

«Криворіжці мають отримувати якісні медичні послуги. Тож, наказ, яким Міністерство охорони здоров’я скасувало створення амбулаторій, не є справедливим стосовно  людей, яким ми обіцяли амбулаторії. Місто продовжить розвивати первинну медицину й, зокрема, наближуватимемо першу невідкладну допомогу до найвіддаленіших куточків нашого міста», – підкреслив начальник міського управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.