Вітання

Щорічно в перший понеділок жовтня у багатьох країнах відзначають Міжнародний день лікаря. Головними ініціаторами введення Дня лікаря стали Всесвітня організація охорони здоров’я і гуманітарний союз «Лікарі без кордонів». Цього року свято припадає на 7 жовтня. Вважається, що лікар одна з найдавніших професій.

Історія Дня лікаря: Спочатку фахівців охорони здоров’я називали цілителями. Головними центрами медичної галузі в давні часи вважалися Китай, Єгипет, Ассирія і Вавилон, де розробляли нові методи лікування та медичні препарати. З часом медицина почала поширюватися по всьому світу, лікарі робили все більше відкриттів і розробок. Близько 64% лікарів працюють понаднормово. Закон Індії передбачає, що лікарі пишуть рецепт великими літерами для запобігання смертей, викликаних неправильним тлумаченням їх почерку. Лікарі залишають губки та інші медичні інструменти в тілі пацієнтів близько 6000 разів на рік. Щоб довести, що бактерії H.pylori можуть викликати виразку шлунка, Баррі Дж. Маршалл випив культуру H.pylori, розвинув виразку і успішно вилікував її антибіотиками та отримав Нобелівську премію у 2005 році. Структура ДНК була виявлена в 1953 році Френсісом Кріком і Джеймсом Уотсоном. Лікарі не носили білі халати до 1800 року. 3 грудня 1967 року Крістіан Барнард

здійснив першу пересадку серця від людини до людини. Не так давно робот виконав першу у світі автономну операцію м’яких тканин без допомоги лікаря.

В місті Кривому Розі працює 1749 лікарів. Саме сьогодні ми вітаємо найцінніших людей, яким довіряємо своє здоров’я. Нехай ніколи Вас не торкнуться біди і печалі, а тільки успіх і радість Вас супроводжує. Зі святом!

Начальник Костянтин Мурашко