Всесвітній день здоров’я 2019: загальна доступність медичних послуг для усіх

Картинки по запросу фото Всесвітній день здоров'я 2019Сьомого квітня відзначатимемо Всесвітній день здоров’я. І другий рік поспіль його головна тема – доступність медичних послуг. Ключем до збереження здоров’я у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають страхову медицину. Українці – в очікуванні, що держава найближчим часом візьметься за вирішення цього питання.

Напередодні Всесвітнього дня здоров’я відбулася прес-конференція заступника головного лікаря ЦПМСД “5 Олександра Задорожнього. Він розповів, що зроблено в місті, аби медпослуги стали ближчими до населення.

На початок тижня декларації із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами уклали 420 тис. криворіжців. Цей процес триває.

Криворізький центр первинної медико-санітарної допомоги №4 став майданчиком передового досвіду в Україні. Це дозволило центру отримати грант – підтримку міжнародних донорів на впроваждення нових послуг та розробку нових структурних одиниць в амбулаторіях центру – кулерів з холодною та гарячою водою. В межах ЦПМСД запроваджується робота col-центру, за допомогою яких пацієнти можуть замовити послугу чи викликати невідкладну допомогу. Зараз на сторінці Фейсбук в інтернеті, а незабаром в кожній амбулаторії ЦПМСД№4 можна знайти QR-код, за допомогою якого пацієнти-власники смартфонів можуть знайти інформацію про послуги, новини медзакладу та навіть записатись на прийом онлайн. Взаємодія пацієнта з лікарем стає тіснішою, зазначив Олександр Задорожній.

“Багато лікарів обмінюється номерами телефонів, йде листування у Вайбері. В мене неодноразово трапляються пацієнти,які можуть написати мені навіть о десятій вечора. Я відповідаю,бо розумію,що трапляються і термінові випадки. Є пацієнти, яким я кажу, що їм можна телефонувати иені й на протязі доби,якщо важкий випадок з дитиною”, – розповідає лікар.

Більше стали цікавитись профілактикою та здоровим харчуванням і самі пацієнти. Радяться на прийомах, як привести до норми своє самопочуття. Лікарі зацважують,що ефект завжди більший, коли пацієнт довіряє своєму сімейному лікарю.

Перелік дій, без яких не обійтися людині в сучасному світі, якщо вона хоче бути здоровою допоможе вам перевірити себе або ж нагадати, що саме треба “підтягнути”, щоб краще піклуватися про себе та близьких:

 Харчування

Чи запланували ви до свого сьогоднішнього раціону 5 овочів та фруктів? Чи їли цього тижня рибу, хоча б 2 рази? Чи їли достатньо яєць? А молочних та ферментованих продуктів?

У сучасному темпі життя дотримуватися здорової дієти непросто, але вкрай потрібно, якщо хочете зменшити ризики захворіти на серцево-судинні хвороби, діабет 2 типу та деякі види раку.

Щоб жити довго та здорово, від сьогодні зменште в раціоні, принаймні, булочки, цукор, сіль та ковбасу. Не забувайте пити воду! Та почитайте докладно ці поради про здорове харчування:http://bit.ly/2Iiyrjp

Фізична активність

Сидіння — нове куріння, чули такий вираз? Шкоду від надмірного сидіння — чим ми всі грішимо час від часу — підтверджує велика кількість досліджень.

Коли ми багато сидимо й при цьому не рухаємося, організм буквально “вимикається”. Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи й кістки.
Все це разом має негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів.

Обіцяйте собі більше рухатися, адже будь-яка активність краща, ніж її відсутність! Тут поради, як саме забезпечити достатню фізичну активність. Обирайте на свій смак: http://bit.ly/2G56JF3

Відмова від шкідливих звичок

Ви ж знаєте, що безпечної дози алкоголю не існує?

А люди, які курять сигарети, в 15-30 разів частіше отримують рак легень або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не курять (https://goo.gl/ck9m2M).

Просто наважтеся відмовитися від цього, бо ви того варті.

 Вакцинація

Навіть здорове харчування, спорт і відсутність шкідливих звичок не вбереже від інфекційних хвороб, якщо у вас немає до них імунітету. Для цього існує вакцинація.
За даними ВООЗ вакцинація запобігає від 2 до 3 мільйонів смертей щороку (https://bit.ly/2T7Lgj6). Ще 1,5 мільйонів смертей можна було б уникнути, якщо покращити охоплення вакцинацією.
Щеплення потрібні і дітям, і дорослим. Вакцини, які входять до національного календаря щеплень (https://bit.ly/2KYHAjy), обов’язково треба робити в Україні. Вони закуповуються за кошти платників податків та надаються безоплатно.
Читайте тут про вакцини, які є в Україні:https://bit.ly/2JN1Roc

 Профілактичні обстеження

Це як правила гігієни — не можна не дотримуватися в цивілізованому світі.

80% смертей в Україні спричиняють захворювання, які викликає спосіб життя людини та пізній початок лікування. Це рак, діабет та серцево-судинні хвороби. Регулярні огляди у вашого лікаря — один зі способів захистити себе та свою сім’ю.

Тут перелік профілактичних обстежень, які можна пройти безоплатно у вашого лікаря:http://bit.ly/2U1KVxZ

Деякі з них необхідні всім, деякі лише за факторами ризику. Запитайте у лікаря, які з обстежень варто пройти вам.

Обрати свого лікаря

Понад 27 мільйонів українців вже обрали своїх лікарів. Якщо ви досі не маєте свого лікаря (терапевта, педіатра чи сімейного лікаря) – оберіть його. Це ваша гарантія кваліфікованої консультації щодо більшості питань, які стосуються здоров’я.

Знайти сімейного лікаря, найближчу амбулаторію до роботи чи дому, можна за допомогою електронної мапи: https://goo.gl/ub6eEk.

Обирайте лікарів і потім, щоразу як виникатиме бажання загуглити діагноз чи порадитися зі знайомими — записуйтеся на прийом до фахівця.

Знати свої права в системі охорони здоров’я

Це теж елемент здорового способу життя і спосіб зробити здоровішою всю медичну систему.

Трансформуємо охорону здоров’я, щоб випадки порушення прав людини не допускалися або ж відстежувалися більш ефективно та ніхто не міг уникнути відповідальності за свої дії. У цих змінах нам дуже допоможе, якщо кожен громадянин буде активним у захисті своїх вправ.