Впровадження міжнародних протоколів у педіатричну практику

30 жовтня в рамках безперервної медичної освіти відбувся тренінг-практикум та семінар з міжнародною акредитацією для педіатрів, неонатологів і сімейних лікарів “Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику”. Цей непересічний освітній захід проведено відповідно до вимог і стандартів Акредитаційної ради з безперервної медичної освіти США (АССМЕ) у рамках співпраці Siyemi Learning та групи компаній МедЕксперт. Учасники заходу отримали міжнародні кредити (бали) у відповідності часу їхньої участі у акредитованих лекціях та сертифікати міжнародного зразка АМА РRA Category 1 Credits.

Подібна форма навчання створена Американською медичною ассоціацією для підвищення компетенції лікарів та застосування здобутих ними знань для поліпшення якості медичної допомоги пацієнтам.

З привітанням до учасників заходу звернулася головний спеціаліст управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Тетяна Желязкова.

Розпочав навчання доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л.Шупіка Бережний Вячеслав Володимирович лекцією про світовий та вітчизняний досвід використання комбінованих фітопрепаратів при респіраторних захворюваннях у дітей. Велику зацікавленість присутніх викликала й тема мікробіому кишківника, порушень кишкового гомеостазу та його корекції при соматичній патології.

Декан педіатричного факультету НМАПО ім.П.Л.Шупіка доктор медичних наук, професор Маменко Марина Євгеніївна підкреслила роль безперервної медичної освіти та професійного розвитку фахівців галузі охорони здоров’я.

У лекціях професорів Людмили Кирилової, Ганни Зайченко, Людмили Квашніной та Сергія Крамарьова були висвітлені сучасні аспекти діагностики та лікування ГРВІ, діареї, бореліозу, головного болю та патології щитоподібної залози у дітей. На тренінгу лікарі отримали поради щодо раціонального харчування дітей, подолання йододефіциту, методики визначення готовності дитини до школи та корекції шкільної дезадаптації.

У результаті цієї освітньої діяльності учасники зможуть краще орієнтуватися у проблематиці, представленій на лекціях, застосовувати дані на практиці – надавати більш ефективну допомогу пацієнтам і передавати досвід колегам.