Міжнародний день офтальмології

Прес-конференція завідуючої відділенням мікрохірургії ока Криворізької міської лікарні №4 Людмили Сулим відбулася 8 серпня – в Міжнародний день офтальмології  та була присвячена питанням розвитку офтальмологічної допомоги у Кривому Розі.

8 серпня – день народження відомого хірурга-офтальмолога Святослава Федорова. Саме він створив штучний кришталик і провів експериментальну операцію з його імплантації. У 1969 р. він зайнявся імплантацією штучної рогівки, а в 1973 вперше розробив і провів операцію з лікування глаукоми на ранніх стадіях.

За статистикою через проблеми із зором

  • у світі біля 1800 млн людей є інвалідами, 25% з них – сліпі;
  • у Кривому Розі на обліку 1800 інвалідів за зором.

До значного погіршення зору та навіть його втрати призводять такі захворювання: глаукома, цукровий діабет, травми органів зору.

«У нашому місті на обліку з глаукомою перебувають 2340 людей, з них за перше півріччя 2018 року в центрі мікрохірургії ока прооперовано 32 особи, утому числі 19 – з травмами очей – повідомила Людмила Степанівна, – З діабетичною ретинопатією на диспансерному обліку перебуває 511 хворих».

Діабетична ретинопатія – це ускладнення цукрового діабету, яке, на жаль, може призвести навіть до сліпоти. Для попередження сумних наслідків дуже важливим є своєчасне системне лікування та правильне інформування хворих, корекція способу життя.

В офтальмологічному відділенні майже 600 хворим проведено видалення катаракти.

 

Лікар розповіла журналістам місцевих ЗМІ про великі плани реорганізації офтальмологічного центру. З вересня поліклініка на першому поверсі збільшить кількість лікарів, отримає нове діагностичне обладнання та зможе приймати до 100 пацієнтів щодня. У хірургічному відділенні одного дня на 15 ліжок виконуватимуться прості операції, після яких не потрібне тривале перебування в стаціонарі. Більш складні операції робитимуть у центрі мікрохірургії ока на 30 ліжок. До офтальмологічного відділення для дорослих на 30 ліжок додасться ще й дитяча офтальмологія та денний стаціонар. Таким чином у Кривому Розі пацієнти з порушеннями органів зору зможуть отримувати повний пакет сучасних офтальмологічних послуг.

Як часто перевіряти зір?

  • Профілактичний огляд – щороку; особам віком понад 40 років – із вимірюванням внутрішньоочного тиску та офтальмологічним обстеженням очного дна.
  • Хворим на глаукому – кожні 3 місяці.
  • Пацієнтам з діабетичною ретинопатією – двічі на рік.

 

У цей святковий День ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів офтальмологів і бажаємо їм міцного здоров’я, великих успіхів у їх медичній практиці, сімейного тепла, затишку та щастя!