Інформування допоможе зменшити шкоду від наркотиків

У Криворізькому психоневрологічному диспансері відбулося третє засідання робочої групи за проектом “Запровадження взаємодії поліції та організацій громадянського суспільства в сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом розробки механізмів переадресації ЛВІН до необхідних сервісів та послуг”.

Ольга Слободюк презентувала проміжні результати реалізації проекту. Присутні зосередили увагу на картуванні ресурсів  – служб, установ та неурядових організацій, які надають послуги наркозалежним і їхньому близькому оточенню у Кривому Розі.

Проект реалізовується БО “БТ “Мережа” м. Кривий Ріг” за підтримки UNODC Programme Office in Ukraine.

Завдання проекту:

  • Налагодити первинну профілактику серед неповнолітніх та молоді,
  • Створити систему взаємодії та переадресації наркозалежних, особливо початківців, серед медиків, соцслужби, громадських організацій, реабілітаційних центрів і програм, систематизувати роботу з близьким оточенням як співзалежних.
  • Організувати тренінги та інформаційні зустрічі з медиками для курсантів і патрульних поліцейських.

«Жодним чином не беремо на себе надзавдання побороти наркозлочинність, – коментує директор БО «БТ «Мережа» м.Кривий Ріг» Елла Соколюк, – Звісно, одним інформуванням неможливо впоратися з тією наркосценою, яка вже є візитівкою нашого міста. Але перші кроки до об’єднання зусиль і акцентування проблеми спробуємо зробити».

Доведений факт – вживання ін’єкційних наркотиків  у стерильних шприцах, наприклад, знижує для наркозалежних осіб ризик зараження ВІЛ і гепатитом, а для оточуючих – ризик поширення цих інфекцій.

Замісна терапія продовжує життя людей, які вживають наркотики ін’єкційно, та зменшує кількість злочинів, які вони здійснюють.

Первинна профілактика – вчасно отримана інформація про наслідки вживання та сформовані навички відмови в умовах високого психологічного тиску, зупинить, звичайно, не всіх, але багатьох.

Пильність і увага до своєї дитини, знання батьків ознак вживання допомагає зупинити підлітків на стадії епізодичного вживання, яка ще не перейшла в залежність.