Всесвітній день контрацепції

В Україні високий рівень абортів, безпліддя та старіння населення, більшає захворювань репродуктивної сфери чоловіків і жінок. Як протидіяти цим негативним тенденціям?

26 вересня – у Всесвітній день контрацепції до студентів Криворізького педагогічного університету завітали фахівці міського центру планування сім’ї та представники Мережі. Йшлося про репродуктивне здоров’я, планування сім’ї та можливості сучасної контрацепції.

Відкриваючи зустріч із майбутніми вчителями психолог Людмила Айзенштейн розповідала про найважливіші складові щасливого подружнього життя й закликала до відповідальності та чуйного ставлення до найближчих людей.

Завідувачка центром планування сім’ї при Криворізькому клінічному пологовому будинку №1 Наталія Півньова інформувала про існуючі демографічні проблеми, історію та потенціал застосування контрацептивних засобів.

«Всесвітній день контрацепції було запропоновано відзначати у 2007 році, – нагадала вона, –  Мета відзначення цього дня – сприяти навчанню людей методам попередження небажаної вагітності та профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом. Це важливо для збереження репродуктивного здоров’я населення та народження здорових дітей в усіх країнах».

Характерізуючи епідситуацію щодо поширення ВІЛ / СНДу, програмний менеджер БО БТ «Мережа» у Кривому Розі Михайло Перловський звернув увагу на те, що вікова категорія 19 – 24 роки має високу питому вагу в загальній кількості людей, які живуть з ВІЛ.

«А у цій віковій категорії люди шукають свою долю, вони достатньо вільні, вони займаються сексом. Саме тому методи профілактики ВІЛ-інфекції, захисту репродуктивного здоров’я дуже важливі для них», – сказав він.

Наприкінці приємним сюрпризом стала можливість отримати безкоштовні презервативи від Мережі.

Незважаючи на втому після лекцій, студенти були відкриті до спілкування та відзначили високий рівень кваліфікації спікерів.

Аналогічну зустріч для працівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» наступного дня провела лікар гінеколог-ендокринолог центру планування сім’ї Олена Осадчук.

«Ми стали на крок ближче до мети – народження в кожній родині лише бажаних здорових дітей у бажаний час», – сказала одна із учасників заходу.