12 листопада – Всесвітній день пневмонії

У Всесвітній день пневмонії в Криворізькому центрі здоров’я  відбулася прес-конференція професора кафедри терапії та сімейної медицини д.м.н. Василенка Анатолія Митрофановичата сімейного лікаря ЦПМСД№4 Оксани Пенькач.

Пневмонія – запалення легеневої тканини, як правило, інфекційного походження.

  • Пневмонія є причиною смертності 15% дітей до 5 років у всьому світі. 920 136 дітей до 5 років померли від пневмонії в 2015 році.
  • Пневмонію можуть викликати віруси, бактерії і грибки.
  • Пневмонію можна попередити за допомогою імунізації, адекватного харчування та усунення екологічних факторів.
  • Пневмонію, викликану бактеріями, можна лікувати антибіотиками.

Про пневмонію слід задуматися при наявності як мінімум двох із трьох симптомів:

  •     респіраторного (кашель, мокрота, задуха, біль у грудині при диханні, хрипи в легенях);
  •     інтоксикаційного (лихоманка, температура тіла вище 38°С, тахікардія, поліорганні порушення);
  •      інфільтрату в легенях.

У наш час пневмонії займають четверте місце в світі серед причин смертності – після серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень, травм і отруєнь. Діти страждають від пневмонії у першу чергу.

Поширеність цього захворювання в Україні складає більш ніж 400 випадків на 100 тисяч населення, – це більше, ніж в країнах ЄС. Українскі особливості: пізня діагностика ) на 5 – 7 день), велика кількість хворих із послабленим імунітетом, зростання ролі внутрішньоклітинних інфекцій та атипових пневмоній а також пневмоній, які викликані високовірулентним видом грипу.

Очікуваний в цьому еаідемічному сезоні штам вірусу грипу Сінгапур (Н3N2) може викликати важкі пневмонії серед людей похилого віку та осіб із послабленим імунітетом. Професор Василенко А.М. закликав криворіжців до вакцинації проти грипу. Сучасні вакцини наявні в аптеках Кривого Рогу дозволені для використання дітям з 6 місяців, вагітним, людям похилого віку (старшим 65 років), особам, які живуть з ВІЛ та з цукровим діабетом.