Оперативні дані захворюваності на кір: 40 тиждень

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України,  упродовж 40-го тижня 2018 року на кір захворіли 554 людини – 157 дорослих і 397 дітей. Це на 3% більше ніж попереднього тижня.

Захворюваність на кір серед дітей залишається високою. Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки.

З початку року в Україні на кір захворіли 32 489 людей – 13 013 дорослих і 19 476 дітей.

Всього з початку року від ускладнень кору померло 14 людей: десятеро дітей і четверо дорослих.

Нагадуємо, що кір – небезпечне та дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.

Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.

 Для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%.

Ще раз звертаємо увагу батьків:

  • Якщо вашій дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря.
  • Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення.
  • Зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

У Міністерстві охорони здоров’я затвердили Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності в групах, які проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності в усіх регіонах.

Станом на 4 жовтня 2018 року в Україні наявні 668 851 доза вакцин.

Відповідно до чинного законодавства, вакцини закуповуються лише для імунізації дітей. Рішення про імунізацію дорослих у групі ризику приймається як реагування на спалах кору. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс», вона якісна, ефективна та безпечна, надається державою безоплатно.