Німецькі лікарі-ортопеди консультують криворіжців

 Співпраця криворізьких і німецьких хірургів-ортопедів – у дії. 5-6 листопада в десятій міській лікарні консультації проводив професор університетської клініки міста Мінден Евальд Герінг.

У планах місцевих та німецьких лікарів – низка спільних складних операцій криворізьких пацієнтів.

Багаторічна міжнародна співпраця в галузі ендопротезування триває. Криворізькі травматологи та ортопеди проходять стажування на базі сертифікованого центру в німецькому Мендені. Це надає впевненості медикам під час складних операцій та реабілітації пацієнтів.

“Ми все більше розширюємо ці контакти, – говорить професор, старший лікар відділення травматології та ортопедії клініки Бохумського університету (Німеччина) Евальд Геринг, – Не лише лікарі, а тепер вже й молодший склад медичних спеціалістів – операційні та анестезіологічні медичні сестри вже були в нас. Надалі будемо так само контактувати”.

Відомий у Кривому Розі травматолог-ортопед  Криворізької міської лікарні № 10 Дмитро Щербаков висловав подяку головному лікарю за допомогу в організації стажувань та розповів про набутий досвід та про участь криворізьких лікарів у міжнародному конгресі травматологів та анестезіологів.

Евальд Геринг відзначив, що під час чисельних візитів до Кривого Рогу йому доводиться консультувати та оперувати велику кількість пацієнтів.Чи не кожна така операція стає унікальною. Професор відзначив високий рівень криворізьких ортопедів: “Я лише допомагаю. Хлопці самі все добре роблять, добре оперують. З моєю участю ми разом виконуємо ще більш складні операції”.

Встановити штучний суглоб – це половина справи, – пояснюють фахівці, – Необхідно розуміти, як довго він функціонуватиме. Для молодих пацієнтів обов’язково постане питання заміни протезу. Ця операція на порядок складніша. Зараз криворіжцям стає доступним і другий рівень ортопедичної допомоги – ревізійні протези.
“15-20 років служать протези в залежності відтого, як вони використовуються, – пояснює професор Геринг, – Згодом наступає період, коли їх потрібно ревізувати. Це важка операція”.

Ендопротезування – це успішна операція. Але не можна забувати, що це – лише один з етапів лікування артрозів. Велику увагу потрібно приділяти реабілітації. Люди мають знати, що чим більш занедбаними були їхні суглоби до оперативного лікування, тим більш тривалою та наполегливою має бути їх реабілітація.

Проблеми зношуваності суглобів, їх інфекційні захворювання, травмування супроводжують людей постійно. В деяких випадках кардинального медичного втручання можна уникнути або значно відтягнути в часі за умови, що пацієнт вчасно звернеться до спеціаліста і ретельно виконуватиме всі профілактичні призначення лікаря –  від корекції способу життя до прийому ліків та фізіотерапії.