Медіа про ВІЛ та медреформу

У Кривому Розі 24-25 вересня пройшов тренінг для представників місцевих ЗМІ «Медіа про ВІЛ та медреформу: як писати якісно, цікаво та з користю». Ініціатор тренінгу – благодійне товариство “Мережа” в Кривому Розі.

Якщо ви пишете або розповідаєте про ВІЛ / СНІД, – це, в першу чергу, про людей. Життя людини – дуже тендітна штука. Постарайтеся не зламати її …

«Журналістика має показувати вихід і розуміння того, як можна втілювати зміни, – розповідає тренер журналіст-розслідувач Марія Землянська, –

Важливе завдання журналіста – це, по-перше, побачити ці зміни, а по-друге, зрозуміло донести їх до аудиторії. Людина і так знає, що все погано. Ми хочемо зрозуміти, як це змінити. Мені дуже хочеться, щоб аудиторія журналістів, яка прослухала курс, займалася не просто журналістикою, але й звертала увагу на такий жанр, як розслідування. Це дуже зараз необхідно».

Досвідом недискримінаційного мовлення ділився з колегами координатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич: «Ми працюємо, наскільки можемо, з допомогою внутрішньо переміщеним особам, біженцям – шукачам притулку та ширше – зі сферою дотримання прав людини в Україні. Про це у нас дотепер знаються надто мало». Він був радий нагоді дізнатися про ситуацію з цими проблемами в Кривому Розі.

Криворізькі журналісти отримали інформацію про відкритий цього року недержавний медичний центр “100% життя” в Києві. Це унікальний продукт еволюції пацієнтскої спільноти, який забезпечує альтернативу в отриманні послуг, світові протоколи лікування, новітні препарати і, найголовніше, відсутність стигми та дискримінації по відношенню до всіх пацієнтів, незалежно від їх статусу. Нуль дискримінації та 100% толерантності – наша головна цінність», – стверджує голова Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей.

Юлія Чечоткіна провела цікаву сесію з ефективного спілкування.

Про наслідки дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей та шляхи її уникнення кваліфіковано розповів юрист ГО «Мережа» Дмитро Борисов.

Учасники тренінгу вдячні за отримані нові знання, а надто за корисні посилання для пошуку та перевірки достовірності фактів.

На тренінгу журналісти почули інформацію, яка допоможе обережніше і дбайливіше ставиться до людей, які дуже цього потребують.