Знай свій ВІЛ-статус!

29 листопада в Криворізькому центрі профілактики та боротьби зі СНІД пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за участю представників недержавних громадських ВІЛ-сервісних організацій. Геннадій Кругленко, головний лікар «Криворізького центру профілактики та боротьби із СНІД» проаналізував стан епідемії та статистику захворюваності на ВІЛ.

За 10 місяців 2018 року в Кривому Розі

  • вперше виявлено 863 людей з антитілами до ВІЛ,
  • діагноз СНІД встановлено 427 особам,
  • на диспансерний облік взято 908, померло 330.
  • Станом на 01.11.2018р. на диспансерному обліку в нашому місті перебувало 9874 особи, з них у стадії СНІД – 2097,
  • отримують антиретровірусну терапію 6284 (63,6% з тих, хто перебуває на диспансерному обліку) та 200 дітей.

Щорічно тестування на ВІЛ проходять 60–65 тисяч мешканців Кривого Рогу. Якщо декілька років тому під час тестування виявляли 5-6% людей з антитілами до ВІЛ, то зараз ця кількість скоротилася до 2%.

Цьогорічний меседж інформаційної кампанії до Всесвітнього дня боротьби зі СНІд – “Знати свій статус – це дбайливе ставлення до свого здоров’я, це доросла та зважена поведінка. Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!”

“Статевий шлях передачі залишається основним у поширенні ВІЛ – 65%, парентеральний – 22%, вертикальний (від матері до дитини) скоротився до 2,1%. За два-три роки маємо довести цей показник до 1%”, – сказав Генадій Кругленко

«Ми маємо зробити тестування частиною відповідального ставлення до свого здоров’я, частиною щорічного скринінгу. Сьогодні в Україні більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Це відбувається через недостатню поінфрмованність людей. Медична реформа розширює можливості більш швидкого подолання епідемії ВІЛ в Україні. Для цього у 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. За 15 років роботи організації у Кривому Розі нам вдалося максимально наблизити тестування на ВІЛ до кожного мешканця міста», – зазначив Олександр Кріпак, голова правління БО «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг». Він підкреслив досягнення повного забезпечення сучасними ліками для АРТ.

Про необхідність продовження інформаційно-просвітницької роботи, формування мотивації до тестування та посилення первинної профілактики серед осіб старших 30 років йшлося у виступі фахівця Криворізького центру здоров’я Олени Бортуаль.