Екстрена медична допомога працюватиме за договором із НСЗУ

У 2020 року Центри екстреної медичної допомоги перейдуть на нову модель фінансування – за договором з Національною службою здоров’я України. Для укладення договору з НСЗУ центрам “екстренки” необхідні автономізація та об’єднання всіх закладів області в одну юридичну особу, підключення до електронної системи охорони здоров’я та «Централі 103». Через неї, зокрема, НЗСУ буде отримувати звітність про надані послуги.

Відповідний інформаційний захід Національної служби здоров’я України для керівників центрів екстреної медичної допомоги країни відбувся 5-6 вересня у Києві за підтримки проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

 

 

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України, сказав: “У всьому цивілізованому світі первинна та екстрена медична допомога є пріоритетними галузями у системі охорони здоров’я. Екстрена медична допомога сьогодні має бути ефективно скоординована на всіх етапах – від дзвінка пацієнта до лікарні екстреної допомоги. Зміна моделі фінансування, прості та зрозумілі правила співпраці з єдиним замовником та платником в обличчі НСЗУ, автономізація та підключення центрів до електронної системи – це ті зміни, час яких настав, аби підвищити професійність та ефективність екстреної медичної допомоги в Україні.”

Основні завдання заходу:

– знайомство керівників центрів екстреної допомоги з роллю НСЗУ у трансформації системи охорони здоров’я;
– інформування про механізм контрактування закладів “екстренки” на 2020 рік;
– презентація підходів до розробки та запровадження програми медичних гарантій,
– ознайомлення з новими можливостями, які відкриваються центрам екстреної допомоги після підписання договору з НСЗУ.

Під час заходу відбувалась групова робота учасників з обговорення пакету послуг екстреної медичної допомоги та мінімальних вимог до них, а також дискусія щодо практичних аспектів налагодження внутрішніх та зовнішніх комунікацій центрів.

Метою подальшої трансформації системи є створення та запровадження нової моделі фінансування, яка передбачає чіткі та прозорі гарантії держави щодо обсягу безоплатної медичної допомоги, кращий фінансовий захист громадян у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл державних коштів та скорочення неформальних платежів, створення стимулів до поліпшення якості надання медичної допомоги населенню державними і комунальними закладами охорони здоров’я.

Трансформація системи охорони здоров’я триває.

Джерело: НСЗУ