Інфекційна лікарня повідомляє

Лікарі-інфекціоністи КНП « Криворізька інфекційна лікарня №1» КМР  крокують в ногу сучасності,  приймають участь у всіх конференціях та  тренінгах, що проходять у місті, щоб покращити знання  та навички у діагностиці та лікуванні хворих:

29  жовтня  2019  року  лікарі навчалися на регіональному науково-практичному семінарі «Сучасні досягнення в практиці лікаря інтерніста» за участю ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»;

30 жовтня 2019 року лікарі приймали участь у тренінг-практикумі та семінарі з міжнародною акредитацією «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику» за участю провідних спеціалістів України в педіатрії,  лекції акредитовані credit units.

30 жовтня 2019 року фармацевт закладу відвідала тренінг-практикум «Імплементація міжнародних протоколів в фармацевтичну практику» за участю Національної медичної академії після дипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

У жовтні 2019 року успішно вилікували  пацієнта з ботулізмом, що захворів після вживання в їжу в’яленої риби, придбаної на стихійному ринку. З лікувальною метою йому був введений ботуліничний антитоксин та після двотижневого лікування він був виписаний з одужанням.

Серед причин захворювання на ботулізм за аналізом госпіталізованих до Інфекційної лікарні протягом останніх п’яти років виявлялися:

  • гриби, сині, помідори, які захворілі консервували самотужки в домашніх умовах в банках під кришкою та пригощали рідних та знайомих;
  • в’ялена та сушена риба з нутрощами, куплена на стихійних ринках та приготовлена самотужки в домашніх умовах;
  • м’ясні консерви домашнього виготовлення.

Не дивлячись на те, що лікарня  на теперішній час забезпечена  ботулічним антитоксином  для проведення специфічного лікування хворих на ботулізм, лікарі підприємства застерігають та звертаються до населення з проханням  дотримуватися простих правил, які збережуть ваше здоров’я , а в деяких випадках – навіть життя.

 

Потрібно пам’ятати!

 

Зараження людини ботулізмом  відбувається при вживанні неправильно консервованих продуктів, через ковбаси, шинку, копчену рибу, гриби, консервовані  в домашніх умовах.

Збудник ботулізму розвивається в безкисневому середовищі   в герметично закритих консервах. Під час зберігання, особливо при кімнатній температурі, виділяє токсин. Потрапляючи до травного тракту, ботулотоксин не руйнується ферментами, а всмоктується у кров і розноситься по організму, «осідаючи»  у різних відділах нервової системи.

Продукти, що містять смертоносний токсин, зберігають якісний зовнішній вигляд. Не змінюється смак та запах харчового продукту. Важко запідозрити, що саме він стає причиною небезпечної хвороби.

Ботулізм протікає важко. Між вживанням отруйного продукту і першими проявами ураження проходить від декількох годин до декількох діб.

Ознаки захворювання: порушення зору, «сітка» перед очима, двоїння в очах, слабкість, головний біль, запаморочення. Пізніше утрудняється ковтання, мова, дихання. Свідомість у хворих зберігається, температура тіла залишається нормальною або незначно підвищується.

При виявленні таких симптомів потрібно негайно звернутися в інфекційну лікарню. Чим швидше захворівший звернеться за медичною допомогою і розпочне специфічне лікування (тобто введення ботулінічного антитоксину або сироватки), то кращий буде результат.

Сіль в концентрації  6-7% затримує токсиноутворення, а при концентрації більше 10%  – пригнічує повністю.

 

Щоб не захворіти на ботулізм, потрібно:

 

Консерви, що приготовлені в домашніх умовах і зберігаються в герметично закритих банках, перед вживанням просмажити чи проварити 15-20 хвилин, при термічній обробці токсин  зруйнується.

Уникати копчених продуктів домашнього виготовлення, без попередньої термічної обробки.

Не купувати на ринках консервів домашнього приготування, рибу чи м’ясо домашнього соління чи копчення.

У домашніх умовах гриби (овочі, тощо) краще маринувати чи солити у відкритому посуді, а солі повинно бути не менше 10%.

У компотах повинно бути не менше 55% цукру.

Маринад повинен містити не менше 2% оцтової кислоти.

 

Начальник                                                                 Костянтин Мурашко