Європейський підхід до здоров’я кожної родини

Розвиток сімейної медицини в Україні – Європейський підхід до здоров’я кожної родини

 

Довгі черги, пошук потрібного лікаря, замало часу для прийому пацієнтів – це проблема сьогоднішньої системи охорони здоров’я в Україні.

З подібними проблемами зіткнулись і багато інших Європейських країн, тому на основі глибокого аналізу була сформована система первинної медико-санітарної допомоги – сімейна медицина. Зараз у Європі на рівні сімейної медицини вирішується близько 80% усіх випадків звернення до лікаря, а середня тривалість життя на 10 років більше, ніж в Україні, і становить близько 79 років.

Сімейний лікар лікує всю родину і знає сімейну історію захворювань. Він спостерігає пацієнта протягом усього життя, завдяки чому він може виявити серйозні захворювання на ранніх стадіях і своєчасно призначити лікування або направити до вузького спеціаліста.

Сімейна медицина є основою найкращої системи охорони здоров’я світу (Швеція, Ісландія, Канада, Германія) і успішно працює вже понад 20 років.

Сьогодні сімейна медицина, яка доказала свою ефективність в Європі впроваджується в Україні.

Сімейна медицина направлена на збереження здоров’я, профілактику захворювань і популяризацію здорового способу життя.

Понад 455 тисяч криворіжців обрали свого лікаря і підписали декларації

______________________________

Сімейний лікар:

  • Здійснює регулярне спостереження за станом здоров’я пацієнтів (всієї родини);

  • Надає первинну багатопрофільну медичну допомогу*;

  • Консультує пацієнтів, обирає оптимальний спосіб лікування і контролює виконання призначених процедур;

  • При необхідності організовує консультації вузьких спеціалістів та лабораторні дослідження;

  • Організовує профілактичні щеплення;

  • Займається профілактикою сезонних та спадкових захворювань.

Таким чином, сімейний лікар може комплексно оцінити стан здоров’я і призначити ефективне лікування з урахуванням усіх особливостей кожного пацієнта. Тепер кожен пацієнт з будь-яких медичних питань зможе звернутись до свого сімейного лікаря, а не просто у лікарню.

* За оцінками експертів, сімейний лікар може взяти на себе: 23% – відвідувань хірурга (наприклад лікування невеликих нагноєнь), 36% – візитів до офтальмолога (підбір окулярів, коньюктивит), 41% – звернень до ЛОР-лікаря (сірчана пробка у вусі, ангіна), 47% – відвідувань невропатолога (біль у спині, попереку).

При виникненні проблем зі здоров’ям, звертайтесь до сімейного лікаря в:

______________________________

  • Амбулаторію сімейної медицини (АСМ), котра надає лікувально-профілактичну допомогу високої якості, проводить моніторинг стану здоров’я населення, прикріпленого до АСМ по територіальному принципу.

У Кривому Розі зараз вже працює 45 амбулаторій сімейної медицини, які входять до складу 7-ми комунальних некомерційних підприємств центрів первинної медико-санітарної допомоги.

  • Центр первинної медико-санітарної допомоги надає первинну лікувально-профілактичну допомогу, здійснює управлінням своїми структурними підрозділами (амбулаторіями) та забезпечує їх медикаментами і санітарним автотранспортом.

 

Здоров’я сім’ї збереже

сімейний лікар