Збережемо здоров’я наших дітей

Згідно статистичних форм у м. Кривому Розі зареєстровано 2 942 дитини з інвалідністю, з них 1 657 хлопчиків та 1 285 дівчаток (дані на 01.01.2019).

Показник первинної дитячої інвалідності нижчий ніж по містам області, 21,8 проти 23,1.

Питому вагу (26,1%) складають природжені аномалії (вади розвитку), деформації та хромосомні аномалії, на другому місці за кількістю – хвороби центральної нервової системи – 19,5%, у тому числі інвалідність у зв’язку з епілепсією та дитячим церебральним паралічем. На 3 місці – розлади психіки та поведінки – 14,8%.

Нещодавно в одному з пологових відділень міста молода мама народила дитинку з вродженою вадою розвитку хребта. Жінка під час вагітності не зверталась до лікарів за медичною допомогою, не проходила обстеження, і народження особливої дитинки стало несподіванкою як для неї, так і для лікарів.

Зараз за здоров’я та життя дитини борються фахівці обласної спеціалізованої клініки, куди новонародженого маля було пере транспортовано з пологового будинку. Виявлена вада розвитку успішно діагностується під час ультразвукового дослідження при вагітності, і якби мама спостерігалась під час вагітності, народжувала таку дитинку у спеціалізованій клініці, шанс дитинки на життя та відновлення здоров’я після оперативного лікування зріс би в багато разів.

За 9 місяців 2019 року у пологових відділеннях міста прийнято 4 036 пологів. 138 жінок, які народили, жодного разу не відвідали лікаря під час вагітності і не були обстежені, у тому числі з приводу вад розвитку своїх майбутніх дітей.

Прості речі – відвідувати лікаря під час вагітності, виконувати його рекомендації зроблять безпечними пологи і збережуть здоров’я матері та дитини.

Начальник Костянтин Мурашко