Захворювання рахіт

Щоб діти були здорові, треба піклуватись за них у родинах.

До однієї з дитячих лікарень службою у справах дітей за клопотанням лікаря педіатра деякий час назад було направлено двох дітей, вилучених із сім’ї.

Діти за станом здоров’я потребували лікування, але недолугі батьки не помічали цього, відмовляючись виконувати рекомендації медичних працівників. На теперішній час діти здорові, і не потребують медичної допомоги. Здається, така хвороба, як рахіт – це не хвороба сьогодення, а якийсь пережиток минулого, але лікарі стикаються з нею. У сезон, коли дні короткі, а ночі довгі, треба пам’ятати про прості, але важливі речі.

Рахіт – це захворювання, яке супроводжується розм’якшенням кісток. Хвороба виникає у дітей з тривалим дефіцитом вітаміну D, який повинен допомагати засвоюватись необхідним для розвитку вітамінам – кальцію та фосфору. Невчасне виявлення та лікування рахіту може призвести до таких ускладнень, як деформація ніг, потовщення зап’ясть, щиколоток і “вдавлення” грудної клітини.

Профілактика рахіту полягає в правильній організації харчування та режиму дня дитини. Профілактика рахіту до року передбачає грудне вигодовування з урахуванням збалансованого харчування матері. У цьому випадку дитина буде отримувати необхідну дозу вітаміну D з материнським молоком. Якщо дитя знаходиться на штучному вигодовуванні, то слід вибирати якісну адаптовану суміш. Такі суміші також містять потрібну кількість вітаміну D. Меню дитини після року має бути різноманітним і включати в себе молочні продукти, жовток і рибу. У них міститься велика кількість вітаміну D.

Шановні мами і тата !

Свіже повітря і сонячні промені є прекрасною профілактикою захворювання. Більше гуляйте з дитиною, особливо в теплу пору року. Ультрафіолетові промені сприяють виробленню вітаміну D.

Проводьте з дитиною гімнастику і робіть йому масаж. Хороша м’язова активність сприяє кращому насиченню кісток кров’ю, що знижує ризик виникнення рахіту.

В осінньо-зимовий період лікар може призначити профілактичний прийом вітаміну D. Не слід перевищувати рекомендовану дозу, так як це може призвести до негативних наслідків.

Найбільш фізіологічним методом запобігання недостатності/дефіциту є просвіта суспільства, метою якої є усвідомлення того, що матері та немовлята повинні достатньо перебувати під сонячними променями і мати збалансований раціон харчування, багатий на вітамін D  і кальцій . Виявлення причин недостатності вітаміну D у матерів і вживання заходів для їхнього усунення є необхідними для запобігання рахіту в дітей раннього віку.