Грип сезону 2019-2020: прогноз

Із 1 жовтня по 1 грудня 2019 року в Україні на грип та ГРВІ перехворіло 3,5% населення України. Інтенсивний показник захворюваності на 4,7% менше аналогічного періоду минулого сезону. З початку епідемічного сезону госпіталізовано 35 732 особи, з них 80% – діти. Жодного летального випадку внаслідок грипу не зареєстровано.

  • Новий епiдемiчний порiг iнтенсивностi для сезону 2019 -2020 poків становить 476,7 на 100 тисяч населення. Перевищення епідемічного порогу захворюваності не означає початок епідемії грипу.
  • За прогнозами Центру громадського здоров’я України в епідемічному сезоні 2019-2020 на грип та ГРВI захворiють вiд 4,8 до 6,7 млн. осiб.
  • Очiкується двi хвилi підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня — на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020р.

Найефективнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби є вакцинація.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику: медичних працівників, вагітних, людей похилого віку та осіб із хронічними захворюваннями.

Вакцинація проти грипу є рекомендованою та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. Придбати вакцини можна в аптеках.

Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

З початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили майже 194 тис. осіб.