Управління охорони здоров'я

виконкому Криворізької міської ради

Управління охорони здоров'я

Галокамера – немедикаментозний лікувально-профілактичний засіб

В розпал сезону цвітіння полину та амброзії багато людей страждають на загострення алергії. Як зменшити прояви алергічних хвороб та полегшити дихання хворих на астму та хронічні бронхіти, зміцнити організм перед сезоном застуд криворізьким журналістам розповіла дитячий ЛОР-лікар Криворізької клінічної лікарні №8 Ольга Лупан. Один з методів лікування – перебування в галокамерах, які створені у Кривому Розі.

31 серпня криворізьким журналістам показали сучасну галокамеру здатну відтворювати мікроклімат кращих спелеотерапевтичних стаціонарів.

(більше…)

До школи: здорове харчування школярів

Достатня кількість поживних речовин і правильна культура спроживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою. В рамках інформаційної кампанії “До школи” розказуємо про затверджені МОЗ України норми харчування дітей і даємо поради батькам, як зробити харчування дитини збалансованим і корисним.

СКІЛЬКИ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН ПОТРІБНО ШКОЛЯРАМ: ПРО НОРМИ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ РІЗНОГО ВІКУ

Забезпечення харчуванням дітей в школах – це відповідальність органів місцевого самоврядування.

(більше…)

В Україні вже перереєстровано вакцини проти грипу на наступний епідемічний сезон

Епідсезон захворюваності на грип розпочнеться з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, ймовірно у новому епідсезоні в Україні будуть циркулювати такі штами вірусів:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Відповідно в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі.

Кожен українець зможе придбати вакцину в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я. Вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця.

(більше…)

До школи: Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначить групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

ЯКІ ДОВІДКИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»

Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

(більше…)

Оперативні дані щодо захворюваності на кір: 33-й тиждень

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 33-й тиждень 2018 року на кір захворіло 615 людей – 301 дорослий і 314 дітей. Це на 20,23% менше, ніж попереднього тижня. З початку року на кір захворіли 29 444 людини – 12 020 дорослих і 17 424 дитини.

У Кривому Розі випадків захворювання на кір на цей час не зареєстровано.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській областя та в Києві.

Всього з початку року від ускладнень кору померло тринадцять людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих.

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може лише вакцинація.

(більше…)

Тренінг для медичних сестер сімейної медицини та первинної медичної допомоги

Показники смертності та інвалідності від хронічних неінфекційних хвороб в Україні залишаються високими.

«Дуже важливо щоб саме медичні сестри розумілися на нових протоколах, на доказовій медицині, якісному менеджменті надання профілактичної допомоги, попередження та контролю за хронічними неінфекційними захворюваннями», – сказала проект-менеджер Ольга Пушина.

20-22 серпня в Кривому Розі проведено тренінг «Превентивний менеджмент хронічних неінфекційних захворювань» для медсестер центрів первинної медико-санітарної допомоги, розроблений в рамках проекту «Поліпшення якості медичної допомоги на первинній ланці». Цей проект виконує ГО «Здорова людина – здорове супільство» в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській областях за дорученням проекту GIZ GmbH «Підтримка українських територіальних громад до прийняття ВПО».

«Відтепер в Україні лікар і медсестра  – одна команда. Тож їхні протоколи та алгоритми надання медичної допомоги абсолютно однакові. Ваші медичні сестри мають у себе на руках усі ті алгоритми надання допомоги, що й європейські. Обладнання кабінету лікаря первинної допомоги та сімейної медицини в Кривому Розі абсолютно нічим не відрізняється від оснащення кабінету в Європі.  Тому чекаємо на відповідні результати», – сказала тренер – доктор медичних наук, доцент кафедри сімейної медицини факультету ПДО Запорізького державного медичного університету, член Європейської асоціації сімейних лікарів Ірина Волошина.

(більше…)

З початку року в Україні на ботулізм захворіли 80 людей, з них 7 померли

«З початку 2018 року станом на 15 серпня 2018 року зареєстровано 72 випадки ботулізму, внаслідок яких постраждало 80 людей, cемеро з них померли», – повідомили у Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Не купуйте і не вживайте продукти харчування, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в’ялену, копчену, солену рибу та інші) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб!

(більше…)

Чим небезпечні укуси кліщів і як вберегтися від них

Щорічно з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я України звертаються близько 20 тисяч людей.

Сезон кліщів триває. Перший пік активності минув у травні. Другий щороку настає у серпні-вересні. Ці невеличкі створіння можуть переносити збудників вірусних і бактеріальних захворювань. Нагадуємо, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки в парку чи на пікніку в лісі та що робити, якщо виявили кліща на шкірі.

(більше…)

Як підготуватись до школи: шпаргалка для батьків

Розпочинаємо інформаційну кампанію  «До школи». Впродовж наступних тижнів будемо розповідати криворіжцям, як підготуватись до 1 вересня учням, батькам і освітянам, аби наступний навчальний рік був здоровим і корисним.

Оберіть лікаря для дитини та пройдіть профілактичний огляд

Якщо ви ще не обрали свого лікаря та не підписали декларацію з педіатром або сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити!

(більше…)

Інформування допоможе зменшити шкоду від наркотиків

У Криворізькому психоневрологічному диспансері відбулося третє засідання робочої групи за проектом “Запровадження взаємодії поліції та організацій громадянського суспільства в сфері протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом розробки механізмів переадресації ЛВІН до необхідних сервісів та послуг”.

Ольга Слободюк презентувала проміжні результати реалізації проекту. Присутні зосередили увагу на картуванні ресурсів  – служб, установ та неурядових організацій, які надають послуги наркозалежним і їхньому близькому оточенню у Кривому Розі.

Проект реалізовується БО “БТ “Мережа” м. Кривий Ріг” за підтримки UNODC Programme Office in Ukraine.

(більше…)