Управління охорони здоров'я

виконкому Криворізької міської ради

Управління охорони здоров'я

Як запобігти ботулізму

Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

     

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

(більше…)

12 простих кроків до здорового харчування

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування. Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 40% захворювань безпосередньо пов’язані із харчуванням людини.

(більше…)

Оперативні дані захворюваності на кір: 40 тиждень

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України,  упродовж 40-го тижня 2018 року на кір захворіли 554 людини – 157 дорослих і 397 дітей. Це на 3% більше ніж попереднього тижня.

Захворюваність на кір серед дітей залишається високою. Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки.

З початку року в Україні на кір захворіли 32 489 людей – 13 013 дорослих і 19 476 дітей.

(більше…)

Тренінг для медичних працівників “Надання допомоги при невідкладних станах”

09-10 жовтня в рамках проекту “Поліпшення якості медичної допомоги на первинній ланці” представниками громадської організації “Здорова людина – здорове суспільство” проведено тренінг для криворізьких медичних працівників “Надання допомоги при невідкладних станах”.

“У лікарів, які не практикують екстрену допомогу, якісь знання втрачаються. Про деякі іноваційні методи вони можуть навіть і не чути. Тому ми їм нагадуємо, вносимо деякі корективи й тим покращуємо їхній рівень знань стосовно екстреної невідкладної допомоги”, – сказав голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус.

 • Раптова зупинка кровобігу (РЗК) призводить до 60% смертей у дорослих з ІБС.
 • Загальна кількість позалікарняних РЗК – 38 на 100 тис. осіб на рік.
 • Частота появи фібріляції шлуночків – 17 на 100 тис. осіб на рік.
 • Третина людей з інфарктом міокарду вмирає до прибуття до лікарні. З кожною хвилиною запізнення з дефібриляцією шанси на її ефективне проведення зменшуються на 7-10%.

Ярослав Вус представив “ланцюг виживання” після РЗК.

(більше…)

Молоді люди та психічне здоров’я в мінливому світі

Підліткові роки та перші роки дорослого життя – це час життя, коли відбуваються багато змін, наприклад, зміна школи та початок навчання в університеті чи нова робота. Для багатьох це – захоплюючі часи. Проте юніцькі роки також можуть бути часом напруги та побоювань. У деяких випадках, якщо ці проблеми не визнаються і не корегуються належним чином, ці почуття можуть призвести до психічних захворювань.

Розширення використання онлайнових технологій, безсумнівно, приносить багато переваг, але також може призвести до додаткових тисків, оскільки зв’язок із віртуальними мережами в будь-який час доби зростає.

Багато українських підлітків живе в районах воєних дій. Молоді люди, які живуть у таких ситуаціях, особливо вразливі до психічних розладів та хвороб.

 

Половина всіх психічних захворювань починається з 14 років

Половина всіх психічних захворювань починається з 14 років, але більшість випадків залишаються непоміченими і нелікованими.

 • З точки зору тягаря захворювань серед підлітків депресія є третьою провідною причиною. 
 • Самогубство є другою провідною причиною смерті серед 15-29-річних.

Шкідливе вживання алкоголю та незаконних наркотиків серед підлітків є найважливішою проблемою і може призвести до ризикованої поведінки, такої як небезпечний секс або небезпечне водіння. Розлади їжі також викликають занепокоєння.

 

(більше…)

6 жовтня – Всесвітній день стомованих хворих

Мета відзначення Всесвітнього дня стомованих хворих – роз’яснення медичних і соціальних аспектів реабілітації та адаптації стомованих людей. 05.10.2018р. лікар-онколог відділення абдомінальної хірургії Криворізького онкологічного диспансеру Едуард Магілат виступив з цього приводу перед журналістами міських ЗМІ.

 • Колоректальний рак займає 4 місце в структурі онкологічної захворюваності.
 • Щороку в світі виявляють 400тис. нових випадків цього захворювання.
 • В Україні живе 30 тисяч людей зі стомою.
 • За 2017 рік у Криворізькому онкодиспансері проведено 42 операції з накладенням стоми, за 9 місяців 2018 року – 30 таких операцій. Операції з накладанням стоми здійснюють і в інших лікувальних закладах.

Колостомія необхідна для деяких людей з раком товстої кишки. Подібні отвори – стоми вимушені створювати хірурги й при лікування онкологічних захворювань сечового міхура та деяких інших органів. Знання того, чого можна очікувати та як налаштуватися, допомагає пацієнтам і їхнім близьким швидше адаптуватися до нових реалій після операції.

(більше…)

Я обіцяю своєму серцю

29 вересня – Всесвітній день серця 2018.

17 50 000 людей помирають щороку від серцево-судинних захворювань, включаючи серцеві захворювання та інсульти. Це третина всіх смертей на планеті та половина всіх смертельних випадків, пов’язаних з неінфекційними хворобами.

80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою профілактики: здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.

(більше…)

Попередження інфекційних хвороб, які передаються кровоссальними комахами

У 2017 році, вперше, після періоду зниження показників ураженості в Україні відзначили зростання показника захворюваності на педикульоз на 2,16%.

 • Всього було офіційно зареєстровано 15787 випадків, інтенсивний показник складає 37,07 на 100 тис. населення.
 • За 7 місяців 2018 року зареєстровано 8144 випадків захворювання на педикульоз і фтиріоз.

Окрім безпосереднього паразитизму, платтяні воші здатні переносити епідемічний висипний тиф, поворотний тиф, волинську гарячку. Висипний тиф називають хворобою воєн і революцій.

 

Як вберегтися від цих та інших небезпечних інфекцій? Про це йшлося в інтерв’ю завідуючої відділенням Криворізької інфекційної лікарні Людмили Ніколаєнко 28 вересня.

Педикульоз або завошивленість — це паразитування на людині комах вошей, що супроводжується свербежем і може призводити до специфічних захворювань шкіри.

(більше…)

Всесвітній день контрацепції

В Україні високий рівень абортів, безпліддя та старіння населення, більшає захворювань репродуктивної сфери чоловіків і жінок. Як протидіяти цим негативним тенденціям?

26 вересня – у Всесвітній день контрацепції до студентів Криворізького педагогічного університету завітали фахівці міського центру планування сім’ї та представники Мережі. Йшлося про репродуктивне здоров’я, планування сім’ї та можливості сучасної контрацепції.

(більше…)

Медіа про ВІЛ та медреформу

У Кривому Розі 24-25 вересня пройшов тренінг для представників місцевих ЗМІ «Медіа про ВІЛ та медреформу: як писати якісно, цікаво та з користю». Ініціатор тренінгу – благодійне товариство “Мережа” в Кривому Розі.

Якщо ви пишете або розповідаєте про ВІЛ / СНІД, – це, в першу чергу, про людей. Життя людини – дуже тендітна штука. Постарайтеся не зламати її …

«Журналістика має показувати вихід і розуміння того, як можна втілювати зміни, – розповідає тренер журналіст-розслідувач Марія Землянська, –

(більше…)